Akılalmaz iddia! Bugün 9 büyüklüğünde deprem olacak!

Akılalmaz iddia! Bugün 9 büyüklüğünde deprem olacak! Akılalmaz iddia! Bugün 9 büyüklüğünde deprem olacak!

Yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets yeni tahminini paylaştı. Frank Hoogerbeets bugün 9 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geleceğini iddia etti.


Kendisini yeni nesil deprem tahmincisi olarak adlandıran Frank Hoogerbeets geçtiğimiz 21 Şubat tarihinde 7 ila 8 büyüklüğünde mega deprem olacağını iddia etmişti. Hoogerbeets, yeni bir tahmin daha yayınladı.

  

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Frank Hoogerbeets bugün 9 büyüklüğünde bir depremin daha meydana geleceğini iddia etti.

  

Frank Hoogerbeets tahminini 1960 ve 1964 yıllarında Şili'de yaşanan 9.5 ve Alaska'da yaşanan 9.2 büyüklüğündeki depremlerden yola çıkarak yaptığını duyurdu.

  

Frank Hoogerbeets'e göre iki depremin oluştuğu şartlarla 26 Şubat 2019 yılında şartlar birebir benzerlik gösteriyor. Hoogerbeets gök cisimlerinin yer çekimi kuvvetinin Dünya'nın tektonik hareketleri üzerinde etkili olduğunu kaydetti.

  

Hoogerbeets'e göre Ay ile aynı düzleme üzerinde yer alan Mars Merkür, Güneş ve Jüpiter ile hizalanacak. Hoogerbeets, 1960 ve 1964 yılında meydana gelen 9 büyüklüğündeki iki depremde de benzer gök hareketlerinin meydana geldiğini söylüyor.

  

Hoogerbeets 21 Şubat Perşembe günü 8'den daha büyük bir depremin yaşanacağını iddia etmişti. Yeni nesil deprem tahmincisinin internet sitesinde yer verdiği bilgilere göre 17 ve 21 Şubat tarihleri arasında 7, 8 ya da daha büyük bir depremin meydana gelebileceğini duyurmuştu.

  

Bu açıklamaların ardından 22 Şubat'ta Ekvador'da 7.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Deprem tüm gözlerin Hollandalı deprem araştırmacısının tahminlerine çevirmişti.

  

Üç yıldır yoğun gözlemler yaptığını söyleyen Hoogerbets tahminini Güneş Sistemi Geometri Endeksi'ne dayandırıyor.

  

Hoogerbets, üç yıldır yoğum gözlemler yaptığını ve gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü iddia ediyor.

  

Hoogerbets'in iddiaları son derece ilgi çekici olsa da birçok uzman depremlerin önceden tahmin edilmesinin olanaksız olduğunu söylüyor.