Akşan Yapı, depremde yıkılan ilkokulu inşa ediyor!

Akşan Yapı, depremde yıkılan ilkokulu inşa ediyor!Van depreminde hasar gören Yeşilsu köyünde bulunan ilköğretim okulu, Akşan Yapı tarafından yeniden inşa ediliyor. Bu Okulda Yeşilsu Köyü ,Yabalı Köyü, Dağönü Köyü, Özyurt Köyü ve Halkalı Köyünden gelecek 320 öğrenci eğitim alacak


Yeşilsu ilköğretim okulu için yapılan protokol, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker şahitliğinde Van Valisi Münir Karaloğlu,  İzmir  Valisi Cahit Kıraç,Van il Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ile  Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek tarafından imzalandı.

Depremde yıkılan Yeşilsu köyü ilköğretim okulunun yerine Akşan Yapı AŞ tarafından yaptırılacak olan 8 derslikli ilköğretim okulu çelik yapı sistemi kullanılarak inşa edilecek. Akşan Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şimşek, deprem konusuna ancak pozitif bilimin çözüm üretebileceği bir kere daha anlaşıldığını belirterek Hepimizi üzüntüye boğan Van depreminden sonra şimdi neler yapılabileceği üzerinde düşünmenin zamanı gelmiştir. Değiştiremeyeceğimiz gerçek, ülkemizin büyük bir bölümü aktif deprem bölgesi olmasıdır. Biz de Akşan Yapı olarak kendi projelerimizde olduğu gibi Yeşilsu İlköğretim Okulunu depreme karşı dayanıklı olması için çelik yapı sistemleriyle inşa ederek, Şubat ayı sonuna yetiştireceğiz dedi.