14 / 08 / 2022

Akyurt Uluslararası Fuar Alanı'nın yüzde 25'i tamam!

Akyurt Uluslararası Fuar Alanı'nın yüzde 25'i tamam!

Ankara ve bölge ekonomisine katkı sağlayacak olan Akyurt Uluslararası Fuar Alanı’nda inşaat çalışmaları yüzde 25 oranında tamamlandı. Fuarın 2019 sonunda açılması planlanıyor.Başkent turizmine katkı sağlayacak ve Esenboğa Havaalimanı ile entegreli ulaşım imkânına sahip olacak olan Akyurt Uluslararası Fuar Alanı’nın inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre olumsuz hava koşullarına rağmen fuar alanının betonarme imalatı devam ediyor. Ankara’nın ilk uluslararası fuarı olma özelliğine sahip Akyurt Uluslararası Fuar Alanı inşaatının yüzde 25’i tamamlandı. 

2019 SONUNDA TAMAMLANACAK

Akyurt Uluslararası Fuar Alanı nın yüzde 25 i tamam!

Kapalı sergi alanı ile idari binalar, toplantı ve konferans salonları, yiyecek-içecek ve servis bölümleri, kiralık depolar ve servis mekanlarının da yer alacağı arsa alanı içinde 127 bin metrekare açık fuar alanı ve 7 bin 500 araçlık açık otopark yer alacak. Sadece Ankara’nın değil İç Anadolu Bölgesi’ndeki diğer illerin de ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacağı öngörülen fuarın, 2019 yılı sonunda tamamlanması hedefleniyor. 

Yurt dışından ve çevre illerden katılımcı ve ziyaretçilerin yoğun ilgi göstermesi beklenen Akyurt Uluslararası Fuarı hem Anadolu’da üretilen yerli sanayi ürünlerinin alıcı ile buluşmasını sağlayacak.

Akyurt Uluslararası Fuar Alanı nın yüzde 25 i tamam!