25 / 06 / 2022

Alarko Hillside Beach Club Tatil Köyü'nün üst hakkı süresini hakkında güncelleme!

Alarko Hillside Beach Club Tatil Köyü'nün üst hakkı süresini hakkında güncelleme!

Alarko Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) Hillside Beach Club Tatil Köyü taşınmazının üst hakkı süresinin uzatılması talebi ile ilgili daha önce yapılan özel durum açıklaması hakkında güncelleme yayınladı.Alarko GYO'nun kesin izin taahhüdü ile 49 yıllığına üst hakkına sahip olduğu; Muğla İli, Fethiye İlçesi, Kaya Mahallesi, Kalemler Koyu Mevkii, 022-D-12-C-1 pafta, 260 ada, 1 parselde bulunan Hillside Beach Club Tatil Köyü isimli gayrimenkulünün kalan üst hakkı süresinin 49 yıla tamamlanması için T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne başvuru yaptığı daha önce kamuoyuna duyurulmuştu.  

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden 15 Şubat 2019 tarihinde gelen yazıda; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yazışmaların devam ettiği, ilgili Bakanlıklardan alınan görüşler doğrultusunda gerekli inceleme yapılarak konunun değerlendirileceği Alarko GYO'ya bildirildi.

Alarko GYO'nun KAP açıklaması:
Şirketimizin kesin izin taahhüdü ile 49 yıllığına üst hakkına sahip olduğu; Muğla İli, Fethiye İlçesi, Kaya Mahallesi, Kalemler Koyu Mevkii, 022-D-12-C-1 pafta, 260 ada, 1 parselde bulunan Hillside Beach Club Tatil Köyü isimli gayrimenkulünün kalan üst hakkı süresinin 49 yıla tamamlanması için T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne başvuru yaptığımız daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nden 15.02.2019 tarihinde gelen yazıda; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile yazışmaların devam ettiği, ilgili Bakanlıklardan alınan görüşler doğrultusunda gerekli inceleme yapılarak konunun değerlendirileceği tarafımıza bildirilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.