Ankara'da icradan satılık otel, AVM ve arsası!

Ankara'da icradan satılık otel, AVM ve arsası!

Ankara 22. İcra Dairesi tarafından Çankaya Kazım Özalp Mahallesi'nde yer alan arsa ve üzerinde otel, alışveriş merkezi, otopark ve spor tesisleri satışa çıkarıldı. 25 Eylül'de gerçekleşecek ihalenin bedeli 237 milyon 385 bin 862 TL.


Ankara 22. İcra Dairesi,  Ankara  Çankaya Kazım Özalp Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. Satışa konu olan arsanın üzerinde otel, alışveriş merkezi, otopark ve spor tesisleri bulunuyor. 

Uğur Mumcu Caddesi ile Kızkulesi Sokağı'nın kesiştiği köşede yer alan gayrimenkuller 5496 ada 11 parsel ile 5464 ada 21 parsel arasında konumlanıyor. 

Toplam 11 bin 311 metrekare arsa alanı üzerinde bulunan otelin ve ticaret merkezlerinin ve 8 bin 170 metrekarelik arsanın tapu kaydı  Aymet Çankata Turizm ve Ticaret A.Ş. adına kayıtlıdır.

Çankaya Belediye Başkanlığı'nda mimari proje üzerinden yapılan değerlendirmeye göre otel ve ticaret merkezi A ve B Blok'tan oluşuyor. A Blok'un bedeli 170 milyon 356 bin TL, B Blok'un ise bedeli 214 milyon 460 bin TL olarak belirlenmiştir. 

5464 ada 21 parselde yer alan arsanın ve üzerindeki yapıların bedeli 22 milyon 925 bin TL, 5496 ada 11 parselde bulunan arsanın satış bedeli ise 135 milyon 732 bin TL olarak hesaplanmıştır. 

Toplam 237 milyon 385 bin 862 TL'ye satışa sunulan gayrimenkullerin ihalesi 25 Eylül 2018 günü saat 14:30'da Ankara 2 Nolu Mezat Salonu'nda düzenlenecek.

 

Ankara

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/918 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.


Nuran IŞIK/Emlakkulisi.com