Ankara'nın yeni alışveriş merkezi ACity Outlet 5 Nisan'da açılacak!

Ankara'nın yeni alışveriş merkezi ACity Outlet 5 Nisan'da açılacak!Boyner ve YKM'nin ilk kez aynı çatı altında yer aldığı Acity Outlet, tiyatro, nikah salonu, buz pateni, mısır çarşısı, ve toplantı salonlarıyla birlikte 5 Nisan'da açılacak.


Türkiye ve dünyanın en önemli markalarını çatısı altında buluşturan “Acity Outlet Alışveriş Merkezi” kapılarını kaliteli ve adil ve uygun fiyatlı alışverişe açmak için gün sayıyor.
Türk perakende sektörüne yeni açılımlar kazandırmayı amaçlayan Acity Outlet'deki markalar, sergileyecekleri performans ve yenilikleriyle pek çok ilki de hayata geçirecekler.
Acity Outlet Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kurtuluş, Ankara-İstanbul yolu üzerinde şehir merkezine 6 km uzaklıkta yer alan alışveriş merkezinde düzenlediği basın toplantısında alışveriş merkezlerinin (AVM) Türkiye'nin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatındaki ağırlığını her geçen gün artırdığını söyledi.
Hüseyin Kurtuluş, son 5 yıl içinde açılan alışveriş merkezlerine bağlı olarak neredeyse Türkiye'ye gelmeyen uluslararası marka kalmadığını belirterek, yalnızca uluslararası markaların değil ulusal markaların da bu gelişim dalgasından nasibini aldığını ifade etti.
MAĞAZA DA MÜŞTERİ DE KAZANACAK
AVM mağazacılığının büyüme ve markalaşmanın en etkin yolu haline geldiğine dikkat çeken Kurtuluş, “Perakendenin yıldızı en çok parlayan sektör haline gelmesinde AVM'lerin büyük rolü var. Ancak bu aşamadan sonra alışveriş merkezlerinin fark yaratan projeler olarak hayata geçirilmesi gerekiyor. İşte bu noktada Acity Outlet'in farkı ortaya çıkıyor. Acity Outlet hem mağazalarıyla hem de ziyaretçileriyle kazan-kazan ilişkisi kurmayı benimseyen bir merkez olacak. Marka ve ürün karmamızı da bu anlayışla oluşturduk” dedi.
Acity Outlet'te ziyaretçilere nitelikli bir sosyal alan sunmanın yanı sıra arzu ettiği dönemde, arzu ettiği fiyat aralığında alışveriş imkanı sağladıklarını vurgulayan Hüseyin Kurtuluş, pek çok ilk ile de sektöre yeni bir soluk getirdiklerini söyledi. Kurtuluş, şöyle devam etti:


GEÇMİŞİN KEYFİNİ GELECEĞİN HEYECANI İLE BULUŞTURDUK
“Yalnızca mağazaların değil ziyaretçilerin de faydasını maksimize etmeyi hedefleyen shop mix'iyle Acity Outlet çok özel bir alışveriş merkezi. Bu anlayış alışveriş merkezleri arasında bir ilk niteliği taşıyor. Acity Outlet bunu gerçekleştirirken de daha pek çok ilke imza atıyor. Örneğin Türkiye'nin en büyük iki department storeu olan Boyner ve YKM ilk kez aynı çatı altında bir araya geliyor. İlk kez Starbucks gibi uluslar arası bir marka Acity'de sabah 07.00'den gece 01.00'e kadar hizmet veriyor.
Tommy Hilfiger Ankara'daki ilk outletini Acity'de açtı. Fransız ayakkabı markası Reno Shoes da ilk kez Acity Outlet'te yer aldı. Ulusal ve uluslar arası pek çok marka ilk outlet mağazalarını Acity'de açıyorlar. İlk kez bir alışveriş merkezi tiyatro, nikah salonu ve toplantı merkezi gibi sosyal hizmetleri buluşturuyor. İlk kez bir alışveriş merkezi bulunduğu lokasyonun yerel markalarına ve girişimcilerine kucak açıyor.
Bunların yanında Acity Outlet buz pateni pistiyle genel trendleri takip ederken, merkezin tam kalbine konumlandırdığı  Ankara  Mısır Çarşısı ile geleneksel alışveriş kültürü ve zevkini de ziyaretçilerinin hizmetine sunuyor. Ankara'ya getirdiğimiz Mısır Çarşısı konseptinin çok büyük ilgi göreceğinden ve Ankara'nın özel ayların yeni buluşma noktası haline geleceğinden hiç şüphemiz yok.”

KAYBOLMADAN GEZİN, HAYATIN TADINI ÇIKARIN
Hüseyin Kurtuluş, Acity Outlet inşaatının 14 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını, akıllı bina teknolojisiyle de mağazalara ve ziyaretçilerine güvenliği, keyfi ve kolaylığı aynı anda sunduğunu söyleyerek sözlerini şöyle tamamladı:
“Kaybolmadan gezebileceğiniz koridorlar, gün ışığından doyasıya yararlanabildiğiniz food court ve herhangi bir sıkışıklığa zemin vermeyecek biçimde tasarlanmış hizmet alanlarıyla siz yaşamınızı sürdürürken alışkanlıklarınızı devam ettirmenizi sağlıyor. Ayrıca terası ile Açıkhava keyfini sunuyor. Acity, alışveriş merkezleri zincirine katılan yeni bir halka olmak için değil, Türkiye'de AVM'lerin geldiği noktayı farklılaştırmak için yola çıktı. Mağazalarımızın kazancını önemsiyoruz, ziyaretçilerimizin mutluluğunu ve sağladığı faydayı önemsiyoruz, ortaya koyduğumuz hizmetin ve kalitenin alışveriş merkezleri standardını belirlemesini istiyoruz. Pastadan daha çok pay alma çabası yerine pastanın geliştirilmesi gibi bir vizyonumuz var”.
RAKAM VE İLKLERLE ACITY
Ankara Yenimahalle'de inşa edilen Acity Outlet, 50 bin metrekare inşaat alanına sahip bulunuyor.
Acity Outlet 22 bin metrekare kiralanabilir alana sahip
14 ayda inşa edilen Acity Outlet 72 milyon dolara mal oldu.
Toplam 5 katlı olan ve 140 mağaza bulunan Acity Outlet'te bin 500 kişi çalışacak.
Acity Outlet, 300'ü kapalı olmak üzere toplam 1450 araçlık otoparka sahip.
Türkiye'nin en büyük iki department store'u olan Boyner ve YKM ilk kez aynı çatı altında bir araya geliyor
Yalnızca mağazaların değil ziyaretçilerin de faydasını maksimize etmeyi hedefleyen shop mix'iyle Acity Outlet çok özel bir alışveriş merkezi.
İlk kez Starbucks gibi uluslar arası bir marka Acity Outlet'te sabah 07.00'den gece 01.00'e kadar hizmet veriyor.
İlk kez bir alışveriş merkezi tiyatro, nikah salonu ve toplantı merkezi gibi sosyal hizmetleri buluşturuyor.
İlk kez bir alışveriş merkezi bulunduğu lokasyonun yerel markalarına ve girişimcilerine kucak açıyor.