Antalya'daki lüks tatil konsepti Ankara'ya taşınıyor

Antalya'daki lüks tatil konsepti Ankara'ya taşınıyorAntalya'daki Calista Luxury Resort, geceliği 25 bin dolar olan villalara bu yıl 4 kat talep aldı.


Özdoğan Ailesi, lüks otel konseptini Ankara'ya taşımaya karar verdi. Geçen yıl açılan ve fiyatı 2.500 ile 25 bin dolar arasında değişen villalarıyla zengin Rus ile Kazakların gözdesi haline gelen Calista, 'lüks'ü Ankara'ya da taşıyor. 150 milyon dolara inşa edilen ve dünyada ilk kez uygulanan "müşteri ne isterse" konsepti 'a la carte all inclusive'le Antalya bölgesinin en pahalı villalarını doldurmayı başaran Calista Luxury Resort'un sahibi Özkar Grubu, Ankara'da da aynı standartlarda yatırıma hazırlanıyor. 2010 yılında tamamlanacak otele Calista Luxury Resort kadar yatırım yapacaklarını ve Ankara'nın en lüks otelini açacaklarını söyleyen Özkar Yönetim Kurulu Üyesi Ali Özdoğan, "350 odalı otelin, standart odaları 40 metrekare olacak. Şimdiden 5-6 yabancı zincirle işletme için görüşmelere başlandı" dedi.

Satışlar durduruldu

Calista'nın gördüğü ilgiden çok memnun kaldıklarını ve bu yüzden turizm sektöründe büyümeye sıcak baktıklarını da vurgulayan Özdoğan, "Geceliği 25 bin dolarlık içinde kişiye özel SPA, restoran ve havuzun bulunduğu Leo villamız geçen sezon boş kalmadı. Diğer villalarımız da aynı şekilde doluydu" dedi.
Antalya bölgesinde 'villa konsepti'nin büyük ilgi gördüğünü özellikle Rusya ve Kazakistan'dan gelen devlet büyüklerinden zengin işadamlarına kadar geniş bir gruba hitap ettiklerini anlatan Özdoğan, "Bu yıl villalara geçen yılın 4 katı talep var" diye konuştu. Oda fiyatlarının 200 eurodan başladığı Calista Luxury Resort'ta bu yıl gelen talep nedeniyle 10 Mayıs'a kadar satışlar durduruldu.

Bu ilgide 'müşteri ne isterse' konseptini uygulamalarının etkisi olduğunu belirten Özdoğan, gelenlerin Amerikan futbolu oynamaktan kuzu çevirmeye kadar her türlü isteğine yanıt verdiklerini ifade etti.

`Hızlı tren'e İtalyan firmalarla hazırlanıyor

Dededen inşaatçı olan ve ağırlıklı olarak, baraj, tünel, kanal, tünel gibi alt-üst yapı yatırımlarıyla büyüyen Özkar Grubu, 'hızlı tren' ve 'otoyol ihaleleri' için de hazırlık yapıyor. Ali Özdoğan, "Aydın Çine Barajı ile Muğla Bayır Barajı'nın inşaatını yapıyoruz. Yap-İşlet-Devret'le Çoruh Nehri üzerinde baraj projemiz var. Hızlı tren ve otoyol ihalelerinde İtalyanlarla ortak hareket etmek istiyoruz" dedi.

(Kaynak: Hale TÜZÜN / Vatan)