08 / 08 / 2022

Ataşehir Yenisahra ve Barbaros’un dönüşüm sorunu KİPTAŞ’la çözülecek!

Ataşehir Yenisahra ve Barbaros’un dönüşüm sorunu KİPTAŞ’la çözülecek!

Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri’nin imar durumlarının da çıktığını dile getiren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, "Biz elimizi taşın altına koyarak KİPTAŞ ile birlikte bu sorunu çözmeye çalışacağız" dedi.Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir’in 17 mahalle muhtarıyla buluşarak, mahallelerin sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin bir toplantı yaptı.

Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Etkinlik Merkezi’nde yapılan toplantıya; Belediye Başkan Yardımcıları, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ile ilgili birim müdürleri katılım gösterdi.

Ataşehirli vatandaşların her türlü talep ve şikâyetlerinin çözüme kavuşturulmasında muhtarların köprü görevi gördüğünü dile getiren Başkan İlgezdi, “İlçemizin bütün mahalleleri için eşit, adaletli ve özverili çalışmaları arkadaşlarımla birlikte yapıyoruz. Ataşehir’in her mahallesi bizim için kıymetli, mahallelerimizin sorunları için çözüm üretiyor ve sözünü verdiğimiz projeleri de tek tek hayata geçiyoruz” diye konuştu.

Başkan İlgezdi toplantıda; tek tek bütün mahallerin var olan sorunlarıyla ilgili mahalle muhtarlarına detaylı bilgiler verdi. Her mahallenin yaşadığı sorunların çözüme kavuşturulmasıyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve tüm kurumlarla tam iş birliği içerisinde çalışmayı sürdürdüklerini söyledi.

Ataşehir Yenisahra ve Barbaros’un dönüşüm sorunu KİPTAŞ’la çözülecek!

İçerenköy ve Küçükbakkalköy planları Mayıs’ta Meclis’te

Yapılan çalışmalarla ilgili de konuşan Başkan İlgezdi, “İlçemiz adına güzel gelişmeler yaşıyoruz. İçerenköy ile Küçükbakkalköy imar planları mayıs ayında meclise gelecek ve sonrasında planlar çıkacak. Planları günü gününe takip ediyor Büyükşehir ile ortak çalışma yapıyoruz. Dudullu-Bostancı metro hattı iki yıl içinde bitirilerek İstanbullu ve Ataşehirli vatandaşlarımızın kullanımına açılacak. Aynı zamanda  İçerenköy Mahallesi’nde İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ni tamamlayarak vatandaşlarımızın kültür- sanat ve sosyal hizmet imkânlarından faydalanmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Yeni kapalı pazarlar geliyor

 Ataşehir’de vatandaşların yaz ve kış aylarında hava şartlarından etkilenmeden alışverişlerini yapabilecekleri yeni kapalı pazarları da müjdeleyen İlgezdi, Ataşehir’de açık pazar uygulamasına son verileceğini ve bu sayede hem vatandaşların güvenle alışveriş yapacaklarını hem de  pazar esnafının daha iyi şartlarda hizmet vereceğini söyledi.

Ataşehir Yenisahra ve Barbaros’un dönüşüm sorunu KİPTAŞ’la çözülecek!

Esatpaşa Spor Parkı Mayıs’ta hizmette

İlgezdi, İBB’nin Esatpaşa Toprak Saha alanında başlatmış olduğu Esatpaşa Spor Parkı çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, spor parkının açılışının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirilmesi için çalışmaların hızlandığını söyledi.
 
Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla beraber Kayışdağı’nda yer alan İSKİ yeşil alanını incelediklerini dile getirerek, yeşil alanın korunarak, halkın ortak kullanımı için bir kent park modeli ile değerlendirilmesi çalışmaların başlanacağını söyledi.

Yenisahra ve Barbaros’a KİPTAŞ’la çözüm

Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri’nin imar durumlarının da çıktığını dile getiren İlgezdi, “Vatandaşımıza imar durumları çıkmadan, arsanızı müteahhitlere vermeyin demiştik. Maalesef bu konu da mahalleli mağdur oldu. Bu mağduriyetin giderilmesi için biz elimizi taşın altına koyarak KİPTAŞ ile birlikte bu sorunu çözmeye çalışacağız. Daha fazla vatandaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz. Banka ve devlet garantörlü anlaşma yapılacak. Devlet garantisi olmadan anlaşılıyor ki bu sorun çözülmeyecek” diye konuştu.


 
Türkiye’nin en büyük Atatürk Müzesi

Atatürk Mahallesi’ne adına yakışır şekilde Türkiye’nin en büyük Atatürk Müzesi’ni yapacaklarını dile getiren İlgezdi, “Bizim olmazsa olmamız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. O’nun değerlerinden, O’nun Cumhuriyetinden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. O’nun bize gösterdiği yolda yürümeye devam ederek adını Ataşehir’de daima yaşatacağız” şeklinde konuştu.
 
Yaklaşık olarak 2 buçuk saat süren toplantıda Başkan Battal İlgezdi tüm soruları, talepleri ve önerileri dinledi, tek tek not aldı ve sonrasında yanıtladı.

KİPTAŞ Silivri 4. Etap inşaatında son durum ne?