Atilla Kılıç, ev sahiplerini insafa davet etti!

Atilla Kılıç, ev sahiplerini insafa davet etti!Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, ev sahiplerini insafa davet etti


Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, "Üniversite öğrencilerine yüksek fiyatla
daire kiralayan ev sahiplerini insafa davet ediyorum" dedi.

AA muhabirine yaptığı açıklamada üniversitenin resmi akademik yıl açılışının bugün yapılacağını bildiren Prof. Dr. Kılıç, Bolululara, öğrencilere sahip çıkmaları çağrısında bulundu.

Bolu'ya gelen öğrencilerin devlet ve özel yurtların yanı sıra kiraladıkları evlerde kaldıklarını belirten Prof. Dr. Kılıç, şunları söyledi:

"Öğrencilerimiz, üniversitemizi bağlı, YURTKUR'a ait ve özel yurtların yanı sıra kiralık evlerde kalıyor. Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrencilerimizin aileleri tarafından en fazla talep, devlet yurtlarına oluyor.

Birinci haftadan sonra her şey dengeye bulur. Bolu halkının öğrencimize sahip çıkması gerek. Yüksek fiyatlara öğrencilerimize ev kiralamayalım. Bu öğrenciler ülkemizin geleceği. Sahip çıkmamız lazım. Çok yüksek fiyata ev kiralamak, daire kiralamak doğru değil. Daha anlayışlı olmalarını bekliyoruz. Öğrencimiz velinimetimiz, her şeyimiz. Daire sahipleri, ev sahipleri öğrenciye yerlerini verirken insaflı olması gerek. Biz ev sahiplerini insaflı olmaya davet ediyoruz."

Prof. Dr. Kılıç, bu yıl öğrenci sayılarının 21 bini aştığını ifade ederek, "Üniversitemiz öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü. Beklediğimiz kadar öğrenci bizi tercih etti" diye konuştu.
AA