20 / 08 / 2022

Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattında geri sayım başladı!

Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattında geri sayım başladı!

Avcılar-Söğütlüçeşme metrobüs hattının Beylikdüzü"ne kadar uzatılması için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi"nin açtığı ihaleye 10 firma teklif verdi...Avcılar-Söğütlüçeşme metrobüs hattının Beylikdüzü"ne kadar uzatılması için çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi"nin açtığı ihaleye 10 firma teklif verdi. Teklifleri değerlendiren belediye, bu ay içinde firmayı seçerek çalışmalara başlayacak. Hattın bu yıl sonunda hizmete açılması hedefleniyor...

İstanbul"da trafiğe karşı hayata geçirilen metrobüs hatları genişliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Avcılar"dan Söğütlüçeşme"ye kadar giden metrobüs hattının Beylikdüzü"ne kadar uzatılması için ihale başlattı. Önceki gün müteahhit firmalardan alınan tekliflerle birlikte ihale sürecinin başladığı açıklanırken, proje için toplam 10 firma teklif verdi. Bu yıl içerisinde başlanarak tamamlanması öngörülen 8.5 km uzunluğundaki Avcılar-Beylikdüzü arası D-100 Karayolu düzenleme işini yapacak olan firmaların kriterlere uygunluğu değerlendirildikten sonra bu ay içerisinde belirlenecek.

Toplam 42 kilometrelik uzunlukta ve 33 istasyondan oluşan Avcılar-Söğütlüçeşme metrobüs hattı, Beylikdüzü"ne ulaştığında, uzunluğu 50 kilometreyi geçecek. Bu hattın açılmasıyla birlikte şu anda günde 700 bin kişi taşıyan sistemin 1 milyon kişiye hizmet vermesi bekleniyor. Hat üzerinde toplam 10 durak bulunacağı belirtilirken, Beylikdüzü-Söğütlüçeşme arası yolculuk süresi de 80-85 dakika olacak.
Vatan/ Meltem GÜNAY