Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinde fiyatlandırma sorunu!

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinde fiyatlandırma sorunu!AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin ertelenmesine ilişkin açıklama yaptı. Dağ, ihalenin 16 Ekim'e ertelenmesini hatırlattı.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin ertelenmesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İhalenin 16 Ekim'e ertelenmesini hatırlatan Dağ, "Demir fiyatları ve diğer fiyatlarda stabil olmayan süreçler yaşanıyor. Bu sadece Aydın-Denizli Otobanı'nda değil yeni yapılan TOKİ'nin ve bakanlıklarımızın ihalelerinde de fiyatlandırmalardan kaynaklı problemler yaşanabiliyor. Bunlar zaten geçici, şu an için piyasa iyice yerine oturmaya başladı" şeklinde konuştu.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Nazilli ilçesinde Belediye Meydanı'nda esnafı ziyaret eden Dağ, gazetecilere açıklama yaptı. Dağ, Bu ay yapılması planlanan Aydın-Denizli Otoyolu ihalesinin ertelenmesini şu şekilde değerlendirdi: "Bu otoyol projesi, benim de vakıf olduğum, milletvekili arkadaşlarımızın da birebir takip ettiği ve bölgemiz için önemli bir proje. Aydın'dan Denizli'ye kadar ilçelerimizin içerisinden geçen trafiğin hayatı olumsuz etkilediğini hepimiz biliyoruz. Bu otobanın yapılması konusunda da bakanlığımızda hiçbir soru işareti yok. Sadece şu an için yaşamış olduğumuz ekonomik durumlardan dolayı, yapılan ihalelere katılımlar konusunda, özellikle de fiyatlandırmalar konusunda sıkıntılar yaşandığı için bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Buranın yapılması konusunda hükümetimizde herhangi bir irade değişikliği söz konusu değildir. Demir fiyatları ve diğer fiyatlarda stabil olmayan süreçler yaşanıyor. Bu sadece Aydın-Denizli Otobanı'nda değil yeni yapılan TOKİ'nin ve bakanlıklarımızın ihalelerinde de fiyatlandırmalardan kaynaklı problemler yaşanabiliyor. Bunlar zaten geçici, şu an için piyasa iyice yerine oturmaya başladı." 

 

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi 16 Ekim'e ertelendi!