28 / 05 / 2022

Aziz Kocaoğlu Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'daki çalışmaları inceledi!

Aziz Kocaoğlu Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'daki çalışmaları inceledi!

Küçük Menderes Havzası'ndaki Ödemiş, Beydağ ve Kiraz ilçelerini ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, mahalle ve ilçe merkezlerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 Mart 2014 sonrası hizmet sınırlarına bağlanan bölgelerde başlayan yatırımları incelemek için çıktığı Küçük Menderes turu kapsamında Ödemiş, Beydağ ve Kiraz'ı ziyaret etti. İlk olarak Ödemiş Seyrekli'de açılan su kuyuları ve 8 km'lik içme suyu hattını inceleyen Başkan Kocaoğlu, bölgede İZSU tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Aziz Kocaoğlu, Ödemiş'te Türk Hava Kurumu'ndan kiralanarak Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetler Merkezi'ne dönüştürülen binayı gezdi. Başkan, ilçedeki Beşgöz Caddesi ve Menderes Caddesi arasında yapılan kavşak düzenlemesi ile Şehit Adnan Menderes Bulvarı'ndaki yol ve tretuvar çalışmalarını inceledi.


Hizmetin siyaseti olmaz

Büyükşehir ekiplerinin vatandaşların talebi üzerine Atatürk büstü yaptığı Kurucuova köyüne de uğrayan Başkan Kocaoğlu, köylülerle bir süre sohbet etti. Hizmetle siyaseti hiçbir zaman birbirine karıştırmadıklarını kaydeden  İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı şunları kaydetti:

“Gittiğimiz hiçbir yerde, hiçbir köyde, mahallede, ilçede ayrım yapmadım. Oy veren de, vermeyen de benim vatandaşım. İsterse buradan bana sıfır oy çıksın, yine vatandaşımın hizmetini yapacağım. Oy verenden de, vermeyenden de Allah razı olsun. Biz herkese hizmet etmek zorundayız. Çünkü İzmirlinin bir tane Büyükşehir Belediye Başkanı var. Hesabımız da, kitabımız da hizmet. Geçtiğimiz dönem Büyükşehir'e bağlanan 10 ilçenin ova yollarının yüzde 95'ini bitirdik. Ben Bayındır'ın yollarını asfaltlamaya başladığım zaman, orada AKP'li belediye başkanı vardı. Hizmetin siyaseti olmaz.”


Küçük Menderes'e büyük şantiye

30 Mart 2014 sonrası Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan 430 köyle birlikte yaklaşık 600 köye hizmet götürdüklerini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “İyi niyetle, samimiyetle çalışıyoruz. Daha önce bağlanan ilçelerimizde ne yaptıysak Ödemiş, Kiraz ve Beydağ'da da yapıyoruz. Çok şükür imkanlarımız var. Küçük Menderes'te büyük bir bölge şantiyesi kuracağız. Orada asfalt şantiyesini de faaliyete geçirip çalışmalarımızı daha da hızlandıracağız” diye konuştu. Muhtarlar konuştu, Başkan dinledi

Ödemiş'in ardından Beydağ'a geçen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,  Belediye Başkanı Süleyman Vasfi Şentürk'ün makamında ilçe muhtarlarıyla bir araya geldi. Başkan Kocaoğlu, muhtarların taleplerini ve sorunlarını dinledi, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. 


İpekçilik yeniden canlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bölgenin kalkınması adına gerçekleştirdiği çalışmalar kapsamında Kent Koleji çatısı altında açtığı İpek Kozası El Ürünleri Kursu’nu da ziyaret eden Başkan Aziz Kocaoğlu, kursiyerler ve eğitmenlerden bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi'nin kaybolmaya yüz tutan ipekçiliğin bölgede canlandırılması amacıyla hazırladığı proje kapsamındaki eğitim ve üretim çalışmalarını yerinde inceledi, talep ve önerileri dinledi. 


Kurudere’ye cami, balıkçılara soğuk hava deposu 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, köylerden gelen talepler üzerine geliştirilen prefabrik cami projesinin Kurudere'de hayata geçirilen ilk örneğini de yerinde gördü. Köy halkının büyük beğenisini toplayan projenin ihtiyaç olan diğer bölgelerde de gerçekleştirileceğini dile getiren Başkan Kocaoğlu, bu proje sayesinde taleplere çok hızlı bir şekilde karşılık verebileceklerini söyledi. 

Başkan Aziz Kocaoğlu, ilçedeki ziyaretleri kapsamında Beydağ Barajı'ndaki balıkçılarla da bir araya geldi. Beydağ Su Ürünleri Kooperatifi'nin isteği üzerine İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin baraj gölü kıyısında kurduğu soğuk hava deposunun da faaliyete geçmesinden dolayı büyük mutluluk duyduğunu dile getiren balıkçılar Başkan Kocaoğlu'na teşekkür ettiler.  

Başkan Kocaoğlu Karaoba mahallesinde yapımı süren ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin köylerdeki düğün salonu, yemek ve taziye yeri ile pazar gibi her türlü sosyal tesis ihtiyacını karşılayacak çalışmayı da yerinde inceledi.  


Kiraz’da asfalt sevinci

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Beydağ'ın ardından Kiraz ilçesine geçerek Yeniköy, Haliller, İğdeli, Akpınar ve Bahçearası mahallelerini de ziyaret etti. Bahçearası’na ulaşımı sağlayan 6 km uzunluğundaki yola Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan sathi kaplama çalışmasını inceleyen Başkan Kocaoğlu'na bölgedeki vatandaşlar teşekkürlerini sundu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi