Bağdat Caddesi dünyanın en pahalı 25. caddesi seçildi!

Bağdat Caddesi dünyanın en pahalı 25. caddesi seçildi!Metrekare başına yıllık 2 bin 41 euroyla dünyada kiraların en pahalı olduğu caddeler arasına Bağdat Caddesi 25'inci sıradan girdi. Listede liderliği 16 bin 257 euroyla New York'un ünlü '5.Cadde'si elde ettiBağdat Caddesi'nde son 6 ayda pazara giren yeni markaların kiraları yükselttiğine dikkat çekti. Dünyada kiraların en pahalı olduğu 'caddeler' arasına Türkiye'den İstanbul Bağdat Caddesi de girdi. Türkiye'nin en gözde alışveriş ' alanlarından biri olan Bağdat Caddesi kiraların en pahalı olduğu 25'inci cadde olurken, burada metrekare başına yıllık kira 2 bin 41 euro olarak belirlendi. Bağdat Caddesi bu rakamla Türkiye'nin diğer bir ünlü caddesi Abdi İpekçi'yi de geçmeyi başardı. New York'un dünyaca ünlü 5'inci caddesi nam-ı diğer 'Fifth Avenue' listenin ilk sırasını elde etti. Burada metrekare basına yıllık kira 16 bin 257 euro olarak açıklandı.

Ticari gayrimenkul hizmetleri veren ABD'li dev yatırım şirketi Cushman & Wakefield'in yaptığı "Dünyanın ana caddeleri" araştirmasında İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan Bağdat Caddesi dünyada kiraların en yüksek olduğu 25'inci cadde olurken listenin ilk sıralarını Hong Kong'taki Causeway Bay, Londra'daki New Bond Street, Moskova' daki
Tverskaya Caddeleri elde etti.

Cushman&VVakefield'ın Raporu'nda Türkiye'nin ekonomisi ve emlak piyasasının yükselişte olduğu vurgulanırken, "Talep ağırlıklı olarak büyük şehirlerin en iyi noktalan üzerinde toplanıyor. Türk pazarına giren yeni markalar, işlek bölgelerdeki önemli mağazalara yöneliyor. Bu da kiralan oldukça yükseltiyor. Son 6 1 ayda yaşanan yükseliş önümüzdekj dönemde de devam edecek gibi görünüyor" yorumu yapıldı.
Vatan