Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ortak akılla şekilleniyor!

Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ortak akılla şekilleniyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarıyla hayata geçirilen Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi son olarak Antalya Şehir Plancıları Odası üyelerine anlatıldı. 


Antalya’nın tarihi Balbey Mahallesi’nde uygulanacak Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’ni ortak akılla hayata geçirilen Antalya Büyükşehir Belediyesi katılımcı bir anlayışla projeyi STK’larla paylaşıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre;  Balbey Projesi’nde gelinen son nokta Antalya Şehir Plancıları Odası üyeleri ile paylaşıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Başdanışmanı Cem Oğuz, Başkan Danışmanı Alper Gökçay ve Kent Estetiği Daire Başkanı Barış Soykam’ın yer aldığı toplantıya Antalya Şehir Plancıları Odası Antalya Şube Başkanı Ebru Manavoğlu, Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Üyeleri ve şehir plancıları katılım gösterdi.

Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ortak akılla şekilleniyor!

PROJE TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantıda teknik bir sunum yapan Başkan Danışmanı Alper Gökçay, Başkan Muhittin Böcek’in planlı, kurallı ve kimlikli bir kent doğrultusunda Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi’ne büyük önem verdiğini kaydetti. Projeyi titizlikle gerçekleştirdiklerini anlatan Gökçay, mimarlar ve şehir plancılarına projeyi anlatarak fikir, görüş ve önerilerini aldıklarını sözlerine ekledi. Projenin planlama tarihçesini anlatan Gökçay, “İlgili meslek odalarını dinleyerek projemize katkı sunmalarını bekliyoruz. Bugüne kadar Balbey sakinleri başta olmak üzere projeyi birçok meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşuyla paylaştık. Özellikle ilgili meslek odaları tarafından bizlere sunulan önerileri çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi ortak akılla şekilleniyor!

KENTSEL TASARIM ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi ANTEPE İnşaat A.Ş. tarafından gerçekleşen ve Balbey Mahallesi’nde hayata geçirilmesi planlanan kentsel yenileme projesi ile ilgili kentsel tasarım çalışmalarının devam ettiğinden bahseden Gökçay, “Özellikle bu noktada mimarlar ve şehir plancılarının görüşlerini çok önemsiyoruz. Benzer bir toplantıyı Mimarlar Odası üyeleri ile de yaptık. Bu toplantıda sunacağınız görüş ve fikirlerin de projeye katkı sunacağına inanıyoruz” dedi.

Antalya Balbey Kentsel Yenileme Projesi'ne start veriliyor!