Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının yapımına başlandı!

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının yapımına başlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla açılışı Mayıs ayına çekilen Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının yapımına başlandı.


Dünyanın en modern cihazlarıyla donatılan 2 bin 800 yataklı Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının yapımına Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla açılışı Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yapılmaya başlanması, Anadolu Ajansı (AA) tarafından havadan görüntülendi.

İş makinelerinin çalıştığı bölgeye hafriyat kamyonlarının giriş-çıkış yaptığı gözlenirken, ekiplerin çalışması da kameraya yansıdı.

Dün itibarıyla hastanenin etrafındaki yolların yapımına hızlı bir biçimde başlayan ekipler, arazide iş makineleri ve işçilerle yolların hastane açılışına yetiştirilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Anadolu Ajansı ekibi, Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi şantiye sahasına özel olarak girerek, inşaat sahasını da havadan görüntülendi.

Diğer bir yandan yandan hastaneye bağlantı yolları ve viyadüklerdeki çalışmaların da devam ettiği gözlendi.

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesinin yollarının yapımına başlandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu dün, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, şunları ifade etmişti:

"Yolların diğer kısmı ise İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yol ağında olmasına rağmen yapılmamaktadır. Açılışı mayıs ayına çekilen hastane hizmete girdiği zaman vatandaşların, hastaların, ziyaretçilerin ve refakatçilerin hastaneye erişimi mümkün değildir. Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hastanenin ulaşım yolları, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yol ağına alındı. Biz de bugün itibarıyla hastanenin etrafındaki yolların yapımına hızlı bir şekilde başladık. Şu an arazide yüklenicimiz, iş makineleri ve işçilerle yolların hastane açılışına yetiştirilmesi için çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Mayıs ayında hastanemizle birlikte yollarımız da hizmet vermeye başlayacak. Bu sıkıntılı süreçte vatandaşlarımıza ve hastalarımıza büyük kolaylıklar sağlayacak, Kovid-19 ile mücadelemize katkı yapacak."
 

Başakşehir Şehir Hastanesi'nin yollarını Ulaştırma Bakanlığı yapacak!

Başakşehir Şehir Hastanesi Mayıs’ta açılacak!