Bayraklı'da 1. katlar ticarethane olabilecek!

Bayraklı'da 1. katlar ticarethane olabilecek!Bayraklı'da 1. katlar ticarethane olabilecek. Bayraklı Belediyesi'nden esnafa müjdeli haber geldi. Belediye meclisi kararıyla birlikte bundan böyle zeminle bağlantılı birinci katlar da ticaret alanı olarak kullanabilecek.


Bayraklı Belediyesi'nden esnafa müjdeli haber geldi. Belediye meclisi kararıyla birlikte bundan böyle zeminle bağlantılı birinci katlar da ticaret alanı olarak kullanabilecek. Bu durum ilk olarak Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Sokağı olarak da bilinen Bayraklı Sevgi Yolu'nda uygulanacak Bayraklı Belediyesi, ilçe esnafının yanında olmaya devam ediyor. Son meclis toplantısında alınan kararla birlikte, işyeri sahibi tarafından talepte bulunulduğu takdirde imar planlarında konut alanı olarak görülen bodrum ve 1. katlar ticarethane vasfı kazanabilecek. Ancak bunun için bodrum, zemin ve birinci kat arasında bağlantı şartı aranacak. Bu kararla birlikte esnafın yüzü gülerken, belediye kaçak olarak kullanılan mekanlardan vergi geliri yaratmış olacak. Bu uygulamadan ilk olarak Bayraklı Sevgi Yolu esnafı yararlanacak. Bayraklı sınırlarında bulunan Haşim İşcan, Kubilay, Barış, Yüzbaşı İbrahim Hakkı, Şehit Hakan Uysal Caddeleri ve 7020 sokak ile Girne Bulvan'nın Bayraklı sınırlarında kalan kesimlerinin de bu karardan faydalanması için önümüzdeki ay gerçekleştirilecek meclis toplantısında görüşme yapılacak. 


Bağlantılı yerler için izin veriyoruz Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, esnafın her zaman yanında olduklarını ve bunun için farklı çalışmaların altına imza attıklarını belirterek, "Bu dönem esnafımızı ilgilendiren çalışmalarımız var. Sakarya, Haşim İşcan Caddesi, Sevgi Yolu Çay ve Osmangazi Mahallesi güzergahı gibi ana arterlerde zemin üstlerinin ticaret alanı olarak kullanabilsin diye düğmeye bastık. İlk uygulamaya Sevgi Yolu'ndan başladık. Ancak alman bu karar bodrum, zemin ve birinci katlan içeriden bağlantılı yerlerde geçerli olacak. Söz konusu işyerlerinin kat maliklerince izni olduğu takdirde esnafımız bunu yapabilecek. Biz vatandaşlarımızın, esnafımızın yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. 

Hayırlı uğurlu olsun" dedi. 


Haber Ekspres