Bien Seramik dijital teknolojide bir ilke imza atıyor!

Bien Seramik dijital teknolojide bir ilke imza atıyor!

Üç boyutlu özel bir programın geliştirilmesine öncülük eden Bien Seramik, isteyen herkese Avcılar Bauhausa yerleştirilen dev LED ekranda hayalindeki banyoyu tasarlama keyfini yaşatıyor....  Hayalinizdeki banyoyu kendiniz tasarlayın!
Bien Seramik dijital teknolojide bir ilke daha imza atıyor. Üç boyutlu özel bir programın geliştirilmesine öncülük eden Bien Seramik, isteyen herkese Avcılar Bauhausa yerleştirilen dev LED ekranda hayalindeki banyoyu tasarlama keyfini yaşatıyor.
Türkiye seramik sektöründe dijital teknolojinin öncülerinden olan Bien Seramik, yeni ev sahibi olan ya da evini yeniden tasarlamak isteyenler için üç boyutlu (3D) dijital ekran uygulaması geliştirdi. Bien Seramik için tasarlanan gerçek zamanlı, seramik görselleştirme ve döşeme programı CB-3D ile isteyen herkes 2x3 metrelik dev bir LED ekranda Bien Seramik ürünleriyle hayalindeki banyoyu tasarlayabilecek.

21 Şubattan bu yana Kozyatağı Bauhausda kurulu olan ve Türkiye seramik sektörü için bir ilk niteliğini taşıyan 3D dijital ekran uygulaması, 3 Mart 2011 tarihinden itibaren 1 hafta süreyle Avcılar Bauhausda tüketicilerin kullanımına sunulacak. Söz konusu uygulama, Avcılardan sonra Bayrampaşa Bauhausda tasarım keyfini yaşamak isteyenlerle buluşturulacak. 
Bilgisayar tecrübesi düşük seviyede olanların bile kolaylıkla kullanabileceği program sayesinde tüketici tasarım yapacağı banyonun ölçülerini girerek, Bien Seramikin geniş ürün yelpazesinden yaptığı seçimle banyosunu üç boyutlu olarak tasarlayacak. Kullanıcı bu programla beğendiği Bien Seramik ürününü koleksiyon ekranından seçip derz genişliğini, rengini ya da yerini değiştirerek banyosunu istediği biçimde döşeyebilecek. Ayrıca yerleştirdiği ürünlerin metrekare veya adet olarak raporunu, ekran görüntüsünü alıp tasarımını kaydedebilecek. Kullanıcı kendisine verilen kodla, yapmış olduğu tasarıma daha sonra da ulaşabilecek.

Türkiye seramik sektöründe yeniliklere imza atmaya devam edeceklerini belirten Bien Seramik Genel Müdürü Metin Savcı, Böyle gelişkin bir tasarım programını sektörümüzde kullanan ilk ve tek firmayız. CB-3D programıyla müşterilerimiz Bien renk ve desen seçeneğini üç boyutlu olarak kendi banyosunda görme şansı yakalayabilecek. Böylece hem yapımı planlanan tasarımı sonradan beğenmeme gibi bir durumla karşılaşma olasılığı ortadan kalkmış olacak hem de zaman ve para konusunda tasarruf sağlanacak dedi.