Binali Yıldırım: İstanbul'da trafik sorununu çözerim!

Binali Yıldırım: İstanbul'da trafik sorununu çözerim! Binali Yıldırım: İstanbul'da trafik sorununu çözerim!

TBMM Başkanı ve AK Parti İBB Başkan Adayı Yıldırım, "Sorunları torunlara bırakacak değiliz. Sorunları çözeceğiz. Ulaşım ve trafik benim işim. Türkiye'de çözdüm, İstanbul'da da hayli hayli çözerim" dedi...

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, MHP Ümraniye İlçe Başkanlığı'nın Ümraniye Nikah Sarayı'nda düzenlediği "Cumhur İttifakı İstişare Toplantısı"nda yaptığı konuşmasına, toplantıyı düzenleyenlere ve İstanbul için düşüncelerini paylaşanlara teşekkür ederek başladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Binali Yıldırım, "İstanbul, 11 yaşındaki Binali'yi Binali Yıldırım yapan şehirdir. Bu şehre benim borcum var. Şimdi bu şehre bu borcu ödeme vaktidir. Ümraniye'de iki Yıldırım var, birisi İsmet Yıldırım, birisi Binali Yıldırım. İsmet Yıldırım'a oy verirken isimleri karıştırmayın, biraz da bana verin." dedi.

İstanbul mutlu olursa Türkiye'nin de mutlu olacağını belirten Yıldırım, şöyle konuştu:

"Çünkü İstanbul, Türkiye'nin özetidir. İstanbul'u kazanan Türkiye’yi kazanır. İstanbul'u kazanan Türk dünyasını kazanır. Çünkü İstanbul, sadece Türkiye’nin değil, bölgenin hatta dünyasının da baş şehridir.  Biz söylemiyoruz, Napolyon'nun sözü. Napolyon asırlarca önce 'Dünya tek devlet olsaydı başkenti İstanbul olurdu' diyor. Kıtaların birleştiği bu güzel şehir, birçok dönem ticaretin baş şehri olmuştur. Ecdadımız Osmanlı döneminde de böyle oldu. Türkiye'nin başkenti Ankara, ekonominin başkenti de İstanbul. Bu sebepledir ki, tarihten İstanbul’u çekip alsak geriye kocaman bir boşluk kalır diyoruz. Aynı sözü Türkler için de söylüyorlar. İkinci Dünya Savaşı döneminde Türkiye’de yaşayan ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi kurucularından olan Prof. Dr. Fritz Neumark’a göre, 'Türkleri tarihten çekip alsanız, tarih diye bir şey kalmaz' Türklerin tarihteki yerini tespit etmek için söylenmiştir. Çünkü Türkler, insanlık tarihinin en dinamik milletidir. Türkleri tarihten çekip alırsanız, Çin tarihini de, Arap tarihini de, Rus tarihini de, Fars tarihini de, Yunan, Bulgar, Makedon tarihini de yazamazsınız, İngiliz tarihini de yarım yamalak yazarsınız. Çünkü Türkler, tarih yapıcı bir millettir. Eğer birbirimize yaslanırsak, ülkemize, milletimize büyük hizmetler yaparız. Bunun için birbirimizi başkalarından dinlemek yerine, doğrudan konuşacağız. İstersek bunu çok kolay yaparız."

İyi bir seçim kampanyası sürdüreceklerini dile getiren Yıldırım, "İstanbul’a ve İstanbullulara neler yapacağımızı gayet iyi biliyoruz. Çünkü yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. İstanbul dünyada en fazla görülmek istenen şehir. Sorunları yok mu? Var. Ama şunu aklınızdan çıkarmayın, sorunları torunlara bırakacak değiliz. Sorunları çözeceğiz. UIaşım ve trafik benim işim. Türkiye'de çözdüm, İstanbul'da da hayli hayli çözerim." dedi.

Toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, AK Parti ve MHP milletvekilleri, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Adayı İsmet Yıldırım, iki partinin yöneticileri ve üyeleri katıldı.