Bornova Altındağ Koşukavak Mahallesi muhtarlık ofisi ne zaman tamamlanacak?

Bornova Altındağ Koşukavak Mahallesi muhtarlık ofisi ne zaman tamamlanacak? Bornova Altındağ Koşukavak Mahallesi muhtarlık ofisi ne zaman tamamlanacak?

İzmir Bornova'ya bağlı Altındağ Koşukavak Mahallesi'ndeki muhtarlık ofisinin yeri, görenleri hayrete düşürüyor. Konteynerden yapılan muhtarlık ofisi 7 aydır yolun ortasında hizmet veriyor.Altındağ Koşukavak Mahallesi 4194 Sokak'taki park içindeki konteyner muhtarlık ofisi 7 ay önce yenisi yapılmak üzere Bornova Belediyesi tarafından yolun ortasına taşındı. Parkın içinde ise yeni muhtarlık yapılması için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 30 metrekarelik bir alan üzerine yapılan muhtarlık ofisi 7 aydır tamamlanamadı. Bunun üzerine yolun yarısını kapatan muhtarlık ofisi nedeniyle çevre sakinleri mağduriyet yaşamaya başladı. Araçlar muhtarlık ofisi nedeniyle yoldan geçmekte zorluk çekerken, zaman zaman muhtar Necattin Yılmaz ile vatandaşlar arasında da tartışmalar yaşanıyor.


7 aydır tamamlanamadı


Bornova Belediyesi ile vatandaşlar arasında kaldığını söyleyen Muhtar Necattin Yılmaz, "Vatandaşlar beni mahkemeye vereceğini söylüyor. Bu konteyneri buraya koyan ben değilim, Bornova Belediyesi. Yeni ofis hala yapılamadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Yolun daralması nedeniyle vatandaşlarla ben karşı karşıya kalıyorum" dedi.


Muhtarlık ofisinin yolun ortasından kaldırılmasını isteyen çevre sakinleri ise, "Bu yolu başka biri kapatmış olsaydı, zabıta ekipleri gelip hemen apar topar kaldırırlardı. Ama belediye kendi kapatınca 7 aydır bu sıkıntıyı biz çekiyoruz. 30 metrekarelik muhtarlık ofisini 7 ayda bitiremediler" diye konuştu.


Yeni Asır