27 / 03 / 2023

Burdur'da fabrikada yangın çıktı!

 Burdur'da fabrikada yangın çıktı!

Burdur'da 3 yıl önce üretimin durdurulduğu makarna fabrikasında meydana gelen yangın maddi hasara neden oldu    Burdur-Antalya karayolu üzerinde, Necatibey Mahallesi Velican Sokak'ta bulunan ve 3 yıl önce makarna üretimi yapan fabrikanın, çatı katında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 

     Burdur Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince müdahale edilen yangın, fabrikanın ana binaları ve yan tarafındaki ormanlık alana sıçramadan kontrol altına alındı. 

     Soğutma çalışmalarını fabrika sahibi işadamı Hamdi Velicangil ile izleyen Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, itfaiye ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, ''Faaliyeti devam etmeyen makarna fabrikasında yangın başladı. İtfaiye ekiplerinin hepsi şuan müdahale ediyor. Yangının büyümemesi ve yan taraftaki ormanlık alana sıçramaması için yoğun çalışma gerçekleştirildi'' dedi. 

     Bu arada İtfaiye Müdürü Hasan Özbay, yangına müdahale ederken elini kesmesi sonucu, Burdur Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. 


AA
Geri Dön