Bursa 26. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi 2 Nisan'da başlayacak!

Bursa 26. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi 2 Nisan'da başlayacak! Bursa 26. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi 2 Nisan'da başlayacak!

Bursa 26. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı ve Kongresi, eş zamanlı düzenlenecek IHS Bursa ve Kent Fuarları ile birlikte inşaat sektörünün nabzını 2-6 Nisan tarihleri arasında tutmaya devam ediyor.Bursa'nın ev sahipliği yaptığı, inşaat, doğalgaz ve yerel yönetimlerin ihtiyaçlarını konu alan Fuarlar, 12 ülkeden 219 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile 4 salon ve fuaye alanında 40 bin kişinin üzerinde ziyaretçi hedefi ile hazırlanmaktadır. 


Fuarlar; sektördeki tüm gelişmeleri ve yenilikleri birlikte sunarak oluşturacağı sinerji ile katılımcı firmalarımıza ve sektörün artan iş hacmine paralel olarak fayda sağlayacaktır. Katılımcı yönünden zengin olan Fuarlara ziyaretçi açısından baktığımızda ise ziyaretçilerin aradıkları tüm ürünleri bir arada bulabilecekleri, tüm segmentte katılımcı firmaların olduğu bir fuar görmekteyiz. Türkiye'de her gelir seviyesine hitap eden başka bir organizasyon olmaması bu fuarların önemli özelliklerinin başında gelmektedir. 26 yıldır düzenlenerek sektöre katkı sağlayan, yapı sektöründeki yeniliklerin ve son teknolojik ürünlerin topluca bir platformda sergilenmesini sağlayan Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı, ülkemizin konusunda Anadolu'nun en büyük fuarı olma özelliğini yıllardır sürdürmektedir. Fuarla birlikte, Bursa Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (BURTİMDER) işbirliğinde organize edilen ve dernek üyelerinin katılımı ile hazırlanan "Mutfak, Banyo, Seramik, Tesisat Özel Bölümü"nde; evlerimizin en önemli mekânlarından mutfak ve banyolarımızdaki son tasarımlar halkımızın beğenisine sunulacaktır. Söz konusu özel bölümün de yer aldığı fuar 3 ve 4 no'lu salonlarda hazırlanmıştır.

 

KONUT PROJELERİ

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. olarak her sene sektör ile ilgili yenilikler peşinde olduklarının altını çizen Ersözlü, Fuar ile birlikte geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen ve sektörün beğenisini kazanan "Konut Projeleri Özel Bölümü"nün güney fuaye alanında bu yıl da hazırlandığını belirtti. 

Sanayinin gelişmesiyle artan göçün konut ihtiyacını oluşturduğu Bursa'da birbirinden iddialı konut projelerinin sergileneceği özel bölümde ilgililere ve ihtiyaç sahiplerine sektördeki gelişmeleri sunulmaktadır. Gelişmiş ülkelere bakıldığı zaman yapı stokundaki gelişmeler ve oluşturulan yaşam alanları dikkat çekmektedir, bu bağlamda konut stokunun yenilenenmesi konusunda Fuar ihtiyaçlara cevap verme niteliğindedir. 

Kiracıların ev sahibi olmak istemeleri yönünde gelişen konut talebi, üst gelir grubunun gayrimenkul yatırımları, nüfus artışları, sanayi şehirlerine yaşanan göç konut ihtiyacını artıran başlıca faktörleri oluştururken nitelikli konut projeleri ile her geçen gün hızla gelişmektedir. Bursa'da inşaat sektöründeki gelişmeleri, nitelikli konut sahibi olmak isteyen ziyaretçilere proje sahibi firmalar çok geniş bir skalada tanıtma fırsatı bulacaklardır. Bursa Kent