Bursa Ceylan Kent Sitesi'nde 187 bin TL'ye! İcradan!

Bursa Ceylan Kent Sitesi'nde 187 bin TL'ye! İcradan! Bursa Ceylan Kent Sitesi'nde 187 bin TL'ye! İcradan!

Bursa 8. İcra Müdürlüğü, Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Akçalar Köyü, 140 ada, 3 parselde yer alan 3 bin 979 metrekare alanlı Ceylan Kent Sitesi içerisindeki A Blok 1. kat 3 nolu konutu satışa sunuyorBursa 8. İcra Müdürlüğü tarafından verilen ilan şu şekilde;

T.C. BURSA 8, İCRA MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN TAşžINMAZIN AçIK ARTIRMA İlANI

Dosya No: 2010/15301

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli
özellikleri:
1-TAPU KAYDI: Bursa Nilüfer Tapu Sicil Müdürlüğü'nün 14.10.2010 tarih ve 23573 yevmiye nolu yazıları ve ekindeki örneğine göre
Gayrimenkul: Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Akçalar Köyü, 140 ada, 3 parsel sayılı ve 3.979,97 m2 miktarlı '2 adet 5'er betonarme karkas bina ve arsası' vasıflı taşınmazda kat mülkiyeti kurulmuş olan, 5/150 arsa paylı, A Blok, 1. kattaki bağımsız bölüm (mesken) borçlu Mehmet Ali Yanar adına kayıtlı olup borçlu hissesi tamdır.

ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz Bursa ili, Nilüfer ilçesi, Akçalar, Kurtuluş Mh., Balıkçıyol Cd. Ceylan Kent Sitesi adresindeki A Blok binasının 1. katındaki 3 nolu dairedir. Bina 6 katlı ve B. A.Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörlü, site içerisinde bahçeli ve otoparklıdır. Halihazırda Mehmet Ali Yanar tarafından mesken olarak kullanılan sözkonusu dairenin bürüt alanı 170,00 m2 ve net kullanım alanı ise 145,00 m2 olup 4 oda, salon, antre, mutfak, banyo, wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ayrıca ebeveyn banyo-wc-lavabo bölümü de bulunmaktadır. Salon ve odaların tabanı laminant parke, antre ve mutfak bölümlerinin ise seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Doğalgazlı kombi kat kaloriferli olup elektrik, doğalgaz abonelikleri mevcuttur. Taşınmazın özellikleri ile ilgili ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.

İMAR DURUMU: Nilüfer Belediyesi İmar ve şžehircilik Müdürlüğünün 15.10.2010 tarih ve 2360 sayılı yazılarında Akçalar Köyü, 140 ada, 3 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Akçalar Revizyon Uygulama İmar planında (Yükseklik): 12.50 mt., (4 kat) TAKS: 1.40 ve KAKS: 1.20 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Onaylı İmar Planı örneği ekte sunulmuştur, denilmiştir.

SATIşž SAATİ: 14.20-14.30 arası

MUHAMMEN BEDELİ: 187.000,00 YTL

Satış şžartları:

1-Satış 08.03.2011 günü yukarıda belirtilen saatler arasında 5. İCRA MÜDÜRLÜÄžÜ DAİRESİ açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen değerin %60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedele alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak şartıyla 18.03.2011 günü aynı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. Bu artırmada da rüçhanlı alacaklıların alacakları toplamını, satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi ve artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin %40'ını bulması lazımdır. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20'si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir. Alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Tellaliye resmi, damga vergisi, tapu harç ve masrafları ile K.D.V. alıcıya aittir. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra iflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İki ihale arasındaki farktan ve %10 faizden alıcı ve kefilleri mesul tutulacak ve hiç bir hükme hacet kalmadan kendilerinden tahsil edilecektir.

5-şžartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 27.01.2011
(IİK m. 12 (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.  
(Basın: 7468-www.bik.gov.tr)