Bursa CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş'tan kentsel dönüşüm eleştirisi!

Bursa CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş'tan kentsel dönüşüm eleştirisi!Bursa CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz'ın kentsel dönüşüm projeleri hakkında eleştirilerde bulundu. 


CHP Bursa Milletvekilleri kent genelinde yapılan çalışmaları değerlendirmek için toplantı gerçekleştirdi. Sözcü'den Halil Ataş'ın haberine göre; Yeşiltaş kentte devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında değerlendirme yaptı. Yeşiltaş, kentsel dönüşüm için belediye kasasından 200 milyon TL’nin çöpe atıldığını iddia etti. Yeşiltaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: 

"Önceliğimiz kentsel dönüşüm diyorsunuz. 18 yıldır imar ve kentsel dönüşüm projelerini elinize, yüzünüze bulaştırdınız. Yıllardır kentsel dönüşüm plan ve projeleri hazırlayıp, bu planların sadece kâğıt üzerinde ve ya maket olarak kaldığını ve bu planlar için belediye kasasından 200 milyon TL'nin çöpe atıldığını biliyoruz.

Bu çarçur ettiğiniz paralar Yıldırım'da yaşayan esnafın, işçinin, emeklinin ve fakir fukaranın alın teridir. Daha önce Mevlana Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılacaktı, fakat bakanlık bu projeyi Yıldırım Belediyesi'ne bıraktı.

İnşaat bittiğinde bir dairenin maliyeti 428 bin TL'ye ulaşmıştı, fakat bu daireler 320 Bin TL civarında satılarak her dairede, Yıldırım Belediyesi 100 bin TL'ye yakın zarara uğratılmıştır.

Bursa CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş

Mevlana kentsel dönüşüm alanında hak sahipleri mağdur edilmiştir, belediyeye ait taşınmazlar, yeşil alanlar, müteahhitlere verilerek belediye yüklü miktarda borç altında bırakılmıştır.

Bu nedenledir ki; vatandaşa hizmet olarak gitmesi gereken, biz Yıldırımlıların paraları ne yazık ki yıllardır borç ve faiz ödemesine gitmektedir."

Bursa Yıldırım'da planlı dönüşüm başladı!