01 / 04 / 2023

Bursa Karacabey'de 24 metruk bina yıkılacak!

Bursa Karacabey'de 24 metruk bina yıkılacak!

Bursa Karacabey Belediyesi, ilçede bulunan çeşitli metruk binaların yıkım çalışmaları başladı. Bölgedeki 24 binanın yıkımı bu ay tamamlanacak.Bursa Karacabey Belediyesi, ilçede yer alan çeşitli metruk binaların yıkım çalışmalarına başlandı. 

Bursa Olay Gazetesi'nde yer alan habere göre; ilçenin çeşitli noktalarındaki kullanılmayan ve yıkılmak üzere olduğu için de tehlikeye neden eden binaların, yer sahipleri ile diyaloğa geçirilip yıkımları tamamlanıyor. Yıkılma riskleri nedeniyle insanların can güvenliğini tehdit eden binalar, ayrıca madde kullanıcıları ve benzeri zararlı alışkanlıklara da fırsat veriyor. Tedirgin olan vatandaşlar, Karacabey Belediyesi'nin 4 yıldır uyguladığı etkin program sayesinde, metruk binalarla ilgili rahat nefes aldı. Belediye ekipleri, 4 yıldır ilçede gerçekleştirdiği yıkımlarla vatandaşları tehdit eden olumsuz yönleri ortadan kaldırırken, diğer taraftan da buraları yeni otopark alanları olarak düzenleyip ilçe trafiğine nefes aldırıyor. 

BU AY 24 BİNA YIKILACAK

Konu ile ilgili konuşan Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bizler göreve geldiğimiz günden bu yana, ilçenin önemli sorunlarından biri olan trafik ve otopark üzerine yoğunlaştık. Bunun sonucunda ise çözüm amaçlı kamulaştırmalar ile yeni park alanları oluşturduk. Ancak metruk binaların vatandaşlarımıza sorun teşkil etmesi nedeniyle attığımız adımlar da bu planlamalarımıza olumlu bir katma değer oldu. Böylece hem vatandaşlarımızı olumsuzluklardan kurtarıyoruz hem de yeni otopark alanları oluşturmuş oluyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce mayıs ayı içerisinde 24 binanın yıkımı planlanırken, dün itibariyle de yıkım çalışmalarına başlandı. Amacımız, her yönüyle vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir kent inşa etmek'' açıklamasında bulundu.
Geri Dön