12 / 08 / 2022

Bursa Sinandede Mahallesi'nde dönüşüm başladı!

Bursa Sinandede Mahallesi'nde dönüşüm başladı!

Yıldırım Belediyesi, 320 dairenin yapılacağı Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. etap projesinde yıkımlara başladı. Törene katılan Bakan Müezzinoğlu, 30 Ağustos 2017'de konutları bitirmesi konusunda söz aldı.
Bursa Yıldırım'ı daha modem ve yaşanabilir hale getirmek için projeler üreten Yıldırım Belediyesi, ilçe halkının yaşam kalitesini arttırmak hedefiyle başlattığı kentsel dönüşüm hamlesinde büyük bir adım daha attı. 


Yıldırım'ın üçte birini kaplayacak kentsel dönüşüm projeleri ile ilçenin kanayan yarası haline gelen çarpık, sağlıksız ve dayanıksız yapılaşmaya çözüm olan projeler arasında yer alan Sinandede Kentsel Dönüşüm 2. Etap Projesi'nde yıkımlar başladı. 


Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'ııin ev sahipliğindeki yıkım törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa Milletvekili Bennur Karaburun, Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı, 23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak, Yıldırım Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Eroğlu, Sinandede Muhtarı İsmail Koca ve Başolhan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Başol ile hak sahipleri ve vatandaşlar katıldı. 


'ÖNCELİK HALKIN CAN GÜVENLİĞİ


Törende yaptığı konuşmada kentsel dönüşümün vatandaşların da rızasının alınarak yapıldığının altını çizen Başkan Edebali, "Hak sahibi vatandaşlarımızı güvenle yaşayabilecekleri konutlara kavuşturuyoruz. Bizim için öncelikli olan insanlarımızın can ve mal güvenliğidir" dedi. İlçeye kazandırılan mahalle konakları, gençlik merkezleri, kapalı pazar alanları ile de dönüşümün sosyal boyutunun desteklendiğini sözlerine ekleyen Başkan Edebali, Yıldırım'ın gelecek 100 yılının bugünden planlandığını ve bu projenin Türkiye'ye örnek olduğunu da söyledi.


 

YILDIRIM'IN YÜZDE 33'Ü DÖNÜŞÜYOR


Yıldırım'da 22 alanı kentsel dönüşüm bölgesi ilan ettiklerini aktaran Başkan Edebali, "Yıldırım'ın imar alanlarının üçte birinde imar planı çalışmaları yapıyoruz.  Ankara  Yolu'nun altında kalan 6 mahallede de planlama çalışmaları sürüyor. Bu mahallelerin ortak buluşma noktasında büyük bir kent meydanı ve kültür merkezi yapacağız. Yaptığımız çalışmalarda hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz. Vatandaşlarımızın en büyük avantajı eski hasarlı binalar yerine güvenli ve sağlam binalarda yaşamak olacak" dedi. 


Bursa Haber