Bursa’da yapı stokunun beton ve demir kalitesi düşük!

Bursa’da yapı stokunun beton ve demir kalitesi düşük!Bursa ve çevresinde kamu ve özel sektör yatırımlarında hızlanma gözlemlediklerine vurgu yapan Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, Bursa’da kentsel dönüşüm kapsamındaki alanlarda yapı stokunun beton ve demir kalitesinin en düşük seviyede olduğunu belirtti.


Güney Marmara’da geniş bir hizmet ağına sahip olan Bursa Beton, 1986'dan bu yana hazır beton sektöründe faaliyette bulunuyor. Dünya'dan Esra Özarfat'ın haberine göre; Bursa Beton'un günlük 18 bin metreküp üretim kapasitesi var. 

Bursa’da yapı stokunun beton ve demir kalitesi düşük!

“Bursa’nın yerleşik firması olmamız, beton ve çimento fabrikamızın birbirini tamamlar yapıda olması rekabette bizi öne çıkarıyor. Çevreci yaklaşım ve koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibiyle müşterilerimize 24 saat kesintisiz hizmet sunuyoruz” diyen Bursa Beton Genel Müdürü Barbaros Onulay, hazır beton sektöründe Laboratuvar Yeterlilik Belgesi alan ilk şirketlerden biri olduklarını vurguladı. 

Onulay, “Ağırlıklı olarak yatırımlarımızı hazır beton santrallerinin kurulacağı arazilerin satın alınması ve üzerlerine tesisi kurulması üzerine yapıyoruz. YİMES ve Avrasya OSB gibi büyük çaplı yatırımların bulunduğu Yalova ayağımızı ilave bir santralle güçlendirdik. Bursa’da TEKNOSAB’a hizmet verebilmek için de bölgeye 6 kilometre uzaklıktaki yeni santrali bir ay içinde devreye alacağız. Krizler çoğu zaman fırsatların da eşiğidir. Biz bu dönemde çekingen kalmadık. 2021 yılında altyapı da dahil 20 milyon lirayı aşan yatırımı tamamen kendi özsermayemizle yapacağız. Kamu ve özel sektör yatırımları ile ilgili görüşmelerimiz de devam ediyor” açıklamasında bulundu. 

“Kamu ve özel sektör yatırımlarında hızlanma gözleniyor”

2020'yi Kovid-19 salgınına rağmen beklentilerinin üzerinde tamamladıklarına dikkat çeken Onulay, yerli otomobil fabrikası, hızlı tren, Şehir Hastanesi metro hattı gibi lokomotif etki yaratacak kamu yatırımlarının yanı sıra bölgede özel sektör yatırımlarında da hareketlenme gözlemlediklerini belirtti. 

Bursa’da yapı stokunun beton ve demir kalitesi düşük!

Diğer yandan Bursa’da kentsel dönüşüm kapsamındaki alanlarda yapı stokunun beton ve demir kalitesinin en düşük seviyede olduğuna vurgu yapan Barbaros Onulay, Kovid-19 salgını süreci geçse de deprem tehlikesiyle her zaman karşı karşıya kalındığını dile getirdi. Beton teknolojisinin güvenliği sağlayacak şekilde geliştiğine dikkat çeken Barbaros Onulay, üretim hattından döküm yerine kadar denetimin söz konusu olduğunu, kentsel dönüşüm çalışmalarının bir an önce yapılması konusunu desteklediklerine dikkat çekti. 

Bursa'da hangi ilçeler dönüşecek?