Bursa'da Yeni İmar Yönetmeliği çalıştayı düzenlendi!

Bursa'da Yeni İmar Yönetmeliği çalıştayı düzenlendi!Bursa Osmangazi Belediyesi’nin, “Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği” hakkında Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe belediyesinde çalışan teknik personelin bilgilendirilmesi için çalıştay gerçekleştirildi. 


Bursa Osmangazi Belediyesi’nin, “Yeni Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği” hakkında Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe belediyesinde çalışan teknik personelin bilgilendirilmesi için çalıştay gerçekleştirildi. 

 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; Soğanlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen çalıştaya, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, belediyelerin ilgili müdürleri ve çalışanları ile çok sayıda personel katılım gösterdiler. 

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar çalıştayda açıklamalar yaptı. Mustafa Dündar; “İmar işi, teknik bir konu ve belediyelerde de çok kullanılan ve en sıkıntılı konuların başında geliyor. Özellikle 2 yıldır yönetmeliğin değişeceğine dair çıkan söylentiler son güne gelir. Son güne geldikten sonra 6 ay 1 sene daha uzatalım sürecine girilir. Tabi bu durum hem belediyecilerin hem de ne yapacaklarını bilememekten kaynaklı sektöre sıkıntı veriyor. En son yönetmelikle ilgili arkadaşlarımız, 1 aydan fazla zaman diliminde hafta sonu gece gündüz çalışarak bu sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için çalıştılar. Neyse ki, yeni yönetmelik çizgiyi koydu ve 1 Ekim itibariyle uygulanmaya konuldu” dedi.