Büyükçekmece'nin 6 mahallesine imar müjdesi!

Büyükçekmece'nin 6 mahallesine imar müjdesi!Büyükçekmece Belediye Meclis toplantısı Eylül ayı birinci oturumu düzenlendi. Toplantıda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Akgün, 6 mahalleye imar müjdesi verdi.


Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ve Ekim ayı toplantılarında Celaliye ve Kamiloba mahalleriyle ilgili imar planlarının görüşüleceğini kaydedildi.

İlk defa Büyükçekmece Belediyesi yaptı

Vatandaşların yoğun katılılım gösterdiği kahvehanede yapılan Eylül ayı meclisinde açıklamalarda bulanan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Vatandaşlarımızın ayağına giderek meclis toplantılarını halka açık yapmak yerel demokrasi açısından örnek bir davranıştır. Meclis toplantılarını halka açık gerçekleştirmek Türkiye’de ilk defa Büyükçekmece Belediyesi tarafından 15 sene önce yapılmıştır” şeklinde konuştu.

2 okulun açılışı gerçekleştirilecek

Başkan Akgün, yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve veliler için hayırlı ve başarılı bir eğitim yılı olmasını diledi.

Başkan Akgün, zabıta teşkilatının kuruluşunun 193’üncü yıldönümünü de kutladı.

CHP ve AK Parti grup başkanvekillerinin gündemde yapılanı konuşmalar sonrasında meclis gündemine geçildi.

“Yapacağız ve bitireceğiz, halkımızın önünü açacağız”

Gündem de yer alan maddeler tek tek görüşülüp ve karar alındı. Eylül ayı birinci meclis oturumunu bitiren Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’nin imar planları hakkında şu açıklamalarda bulundu: “İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ve Ekim ayı toplantılarında Celaliye ve Kamiloba ile ilgili imar planları özel olarak gündeme getirilecek. Bununla ilgili ekip çalışmaları yapılacak. Altyapısı hazırlanmıştır. Bir an önce biraz da budanmış olan imar planlarımız Celaliye, Kamiloba, Kumburgaz ve Güzelce mahallelerinin planları bitecek arkasından da Tepecik ve Türkoba planlarının çalışması devam edecek. Yapacağız ve bitireceğiz, halkımızın önünü açacağız.”

Eylül ayı meclisi ikinci oturumu Çarşamba günü saat 10.00’da belediye hizmet binasında meclis toplantı salonunda düzenlenecek.