18 / 08 / 2022

Çanakkale Teknopark binası açılıyor!

Çanakkale Teknopark binası açılıyor!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale'de hayata geçirilen yatırımlarla ilgili bilgi verdi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Varank, AK Parti'nin Lapseki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışında gerçekleştirdiği konuşmada, bu ilçenin tarih boyunca kıskanılan bir yer olduğunu belirterek, bütün medeniyetlerin Lapseki'yi elinde tutabilmek için büyük gayret gösterdiğini belirtti.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Lapseki'nin, Türk milletinin bu topraklarda tutunabilme mücadelesinde özel bir yerinin olduğunu vurgulayan Varank, şu şekilde konuştu:

"Kutlu Çanakkale Zaferi'nde Lapseki önemli bir lojistik merkezi olarak o zaferin kazanılmasında çok büyük katkı sağlamıştır. Bu topraklarda yatan şühedaya bizim vefa borcumuz var. Değerli kardeşlerim, bizim sizlere hizmet sözümüz var. Ne mutlu ki Bülent Turan gibi bir kardeşimiz sizlerin arasından, sizin evladınız olarak çıkmış ve Lapseki'ye hizmet ediyor. Ankara'da hem Mecliste hem bakanlıklarda her daim Bülent Turan kardeşimizin nasıl Lapseki için, nasıl Çanakkale için çalıştığına bizzat şahit oluyoruz. Sizin bir de değerli, çalışkan belediye başkanınız var. Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz kardeşimizin
Lapseki için neler yaptığını sizler çok iyi biliyorsunuz. Son 5 yılda Lapseki'nin kavuşması gereken en temel belediyecilik hizmetini Eyüp Yılmaz kardeşimiz bu ilçeye getirdi. Lapseki doğal gazla da tanıştı. Doğal gazın gelmesiyle evinizdeki konfor giderek artacak." 

Varank, yıllardır Çanakkale merkez belediyesini yönetenlerin, Eyüp Yılmaz'ın yerine getirdiği bu hizmetleri sağlayamadığını belirtti.

Yürüyüş yollarıyla ilçenin çok güzel bir kordonunun bulunduğunu dile getiren Varank, "Çanakkale merkezde böyle bir kordon görebiliyor musunuz? Biz hizmet ve gönül belediyeciliğini Çanakkale'de devam ettirmek istiyoruz." dedi.

Bugün Teknopark'ın yeni binasının açılışını da yapacaklarını aktaran Varank, burasının yüzde 100 dolulukla çalışacağını da söyledi. 

BAKAN VARANK, SÖZLERİNİ ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ:

"Orada Ar-Ge yapacak, Çanakkale ekonomisine katkı sağlayacak firmalarımız hazır bekliyor. O firmalarımızın açılışın ardından Türkiye'ye değer katmaya başlayacak. Ezine'de kuracağımız Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile müthiş bir potansiyel taşıyan Çanakkale'nin tarımını, üretimini bir üst seviyeye çıkartacağız. Lapseki, Çanakkale'nin meyve deposudur. Burada yetişen çok lezzetli ürünlerimiz Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde çok farklı değerlendirilecek, uluslararası standartlarda işlenerek buradan Avrupa'ya ve dünyaya ihraç edilecek." 

Diğer bir yandan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul'dan kara yoluyla Çanakkale'ye geldi. Gelibolu'dan Lapseki'ye vapurla geçen Bakan Varank, turistlerle martılara simit attı.