Çatalca Devlet Hastanesi yıkılıp yeniden yapılacak

Çatalca Devlet Hastanesi yıkılıp yeniden yapılacakSağlık Bakanı Recep Akdağ Çatalca Devlet Hastanesi'nin yıkılıp yeniden yapılacağını açıkladı


Recep Akdağ dün Trakya Serbest bölgesinde faaliyet gösteren özel bir şirketin açılışı için Çatalca'ya gitti. Bakan Akdağ buradaki açılışın ardından ilçede yaşanan sel felaketinde hasar gören Çatalca Devlet Hastanesi'ni gezerek burada incelemelerde bulundu.

Sıcak sohbet

Akdağ daha sonra Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara'yı ziyaret etti. Başkan Cem Kara, Bakan Akdağ'ı Çatalca Belediye binası önünde karşıladı.

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara burada Bakan Akdağ'a sel felaketi sonrası ilçede yaşananlarla ilgili olarak çeşitli bilgiler verdi. Sağlık Bakanı Akdağ, yaşanan sel felaketinin ardından Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara'ya geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Söz verdi

Çatalca Devlet Hastanesi'ni de gezdiğine dikkat çeken Akdağ hastanenin yeniden yapılacağını söyledi. Bakan Akdağ, "Mevcut arsa da olur, başka bir arsa da olur. Acilen hastanenin tekrar yapılması gerekiyor. Her şey ortada zaten sel olayı yaşanmasa da hastanenin yeniden yapılması gerekiyor" dedi.
Gazete Habertürk