Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Kayseri'ye sosyal tesis!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan Kayseri'ye sosyal tesis!Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Kayseri ilinde yapılan 1000 kişilik öğrenci yurduna hizmet veren sosyal tesis binasının yapımı tamamlanarak Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne teslim edildi.Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Kayseri’de yapılan öğrenci yurduna ait sosyal tesis inşaatı tamamlandı. Sosyal tesis inşaatı 4 milyon 976 bin liraya mal oldu.


Sosyal tesis binası 2 adet bloktan oluşuyor. A Blok teshin merkezi, mutfak, yemekhane, kafeterya ve sosyal alanlarından, B Blok ise, 24 adet misafirhane odası ve idari birimlerden oluşuyor. İçerdiği sosyal donatılarla beraber kendi kendisine yetebilen bir tesis olarak planlandı.


Tüm bloklarda ısı yalıtımı yapılarak, mekanik tesisat sistemlerinde kullanılan cihazlar (dolaşım pompaları, brülörler vb.) enerji verimliliğini sağlayacak ve otomatik kontrol sistemine bağlı olarak çalışacak şekilde projelendirildi.


Tüm alanlar için yönetmelik ve şartnameler gereği istenilen yangın algılama, genel anons ve ses sistemi, CCTV sistemi, kablo tavası, telefon, TV, data sistemleri tasarlandı.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı