Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yol hayattır, yol medeniyettir!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yol hayattır, yol medeniyettir! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yol hayattır, yol medeniyettir!

Ulaşım ve otoyol konusunda atılacak adımların önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zira her zaman benim bir ifadem var; yol hayattır, yol medeniyettir" dedi...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Zeljko Komsic, konseyin Boşnak üyesi Sefik Dzaferovic ve Sırp üyesi Milorad Dodik Sırbistan Sarayı'nda yapılan Türkiye-Sırbistan-Bosna Hersek Üçlü Zirvesi'nin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. 

"HÜKÜMETİN OLMADIĞI ÜLKEDE VERİMLİ BİR GELECEK YAKALAMAK MÜMKÜN DEĞİL"

Sputnik News'te yer alan habere göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Zirvenin en önemli yanı özellikle bölgede Bosna Hersek'in hükümet sorunun süratle artık halledilmesi... Bir yıl geçti artık, çünkü bir hükümetin olmadığı ülkede bir defa verimli bir geleceği yakalamak da mümkün değil. Bunu başarmak lazım" dedi ve ulaşım ve otoyol konusunda atılacak adımların da önemine değindi.

Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

"Ulaşım noktasında, otoyollar konusunda atılacak adımlar inanıyorum ki Sırbistan-Bosna Hersek arasında çok çok önemli gelişmelere, kalkınmaya vesile olacaktır. Zira her zaman benim bir ifadem var; yol hayattır, yol medeniyettir. Eğer bunu gerçekleştirirseniz ki Belgrad ile Sarajevo arasında bu otoyolun yapılmış olması, yapılacak olması bütün bölgedeki iskanı, yerleşimi ayrıca verimli hale getirecek, buralardan göçü de engelleyecektir. Tam aksine bunların yapılmasıyla burası birer çekim alanı haline gelecek ve çekim alanı haline gelmesi de buralarda yaşayan insanların artık kendi topraklarını terk etmesi de mümkün olmayacaktır."