Deichmann, 3 bininci mağazasını Marmara Forum'da açtı!

Deichmann, 3 bininci mağazasını Marmara Forum'da açtı!

ABD pazarı dahil toplam 20 ülkede faaliyet gösteren Avrupanın ayakkabı devi Deichmann Grubu, 3000. mağazasını, İstanbul Marmara Forum Alışveriş Merkezinde açtı. 31 Mart Perşembe günü düzenlenen açılış törenine Deichmannın Türkiye Genel Müdürü Atilla Özkulun yanı sıra Deichmann Genel Merkezinden üst düzey yöneticiler katıldı.

Deichmann Grubunun 3000. mağazasını Türkiyede açmasının kendileri için gurur verici bir gelişme olduğunu belirten Atilla Özkul, açılış töreninde yaptığı açıklamada, Avrupadaki Deichmann mağazalarının metrekare karşılaştırmasında ciro büyüme oranlarına bakıldığında 20 ülke arasından Türkiye iki yıldır arka arkaya bir numara oldu. Bu başarıyı 3000. mağazamızın açılışında hep birlikte paylaştık. 2006 yılında girdiğimiz Türkiye pazarında bugün 47 mağazalık bir ayakkabı zinciri haline geldik. 2011 yılında Türkiyede 6 milyon Avro yatırım yaparak 60 mağazaya ulaşacağız. 10 yıl için hedefimiz ise 200 Deichmann mağazasına ulaşmak. dedi.
 


Deichmann Grubu 2010 yılı bilançosu

2010 yılında yakaladığı 3,9 milyar Avroluk satış rakamı ile %12,5 büyüme sağlayarak, son 20 yılın en yüksek büyüme oranına ulaşan Deichmann Grubu, önümüzdeki yıl tüm dünyada açacağı mağazalar için 194 milyon Avro yatırım yapacak.
 
1913 yılında Almanyanın Essen kentindeki tek bir mağazayla ticarete başlayan Deichmann, kaliteli ürünler ve ulaşılabilir fiyatlar felsefesi sayesinde bugün Almanya, Hollanda, Polonya, Romanya, Slovakya, Hırvatistan, Danimarka, İsviçre, İsveç, İtalya, Litvanya,  Avusturya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovenya, İngiltere, İspanya, Amerika ve Türkiye de dahil olmak üzere 20 ülkedeki 30 bin çalışanı ve 2.939 mağazasıyla faaliyetine devam ediyor.


 
2010 yılında dünya çapındaki tüm mağazalarında toplam 152 milyon çift ayakkabı satan Deichmann Türkiyede İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Mersin, İzmit ve Eskişehir başta olmak üzere 22 ilde 47 mağazasıyla tüketicisiyle buluşuyor.
 
Deichmann mağazalarının adres ve telefon bilgilerine www.deichmann.com.tr adresinden erişilebiliyor.