Denizli Güney'deki sel felaketinin izleri siliniyor!

Denizli Güney'deki sel felaketinin izleri siliniyor!

Denizli Güney'de yaşanan sel felaketinin yaraları Denizli Büyükşehir Belediyesi, Güney Belediyesi ve devletin tüm kurumlarıyla birlikte sarılıyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri aşırı yağışların ardından meydana gelen sel felaketinden etkilenen Güney'de seferberlik başlattı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, zzellikle ilçe merkezinde meydana gelen hasarları gidermek amacıyla Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, Fen İşleri Daire Başkanlığı ve Güney Belediyesinin ekibi ilçedeki felaketin yaralarını sarmaya başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da Güneylileri yalnız bırakmadı. Başkan Osman Zolan, Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Güney Kaymakamı Fatih Bayram, Güney Belediye Başkanı Halil Ayhan, Büyükşehir DESKİ Genel Müdürü Mahmud Güngör, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve beraberindekiler afetin yaşandığı Güney'de incelemeler yaptı. Başkan Osman Zolan da Milletvekili Özkan ve beraberindekiler vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Özkan: "Vatandaşlarımızın yaraları sarılacak"

Milletvekili Özkan, doğal afetin dünyanın bir gerçeği olduğunu belirterek, bugün dünyanın süper güçlerinin dahi doğal afetler karşısında yenik düşebildiğini belirtti. Özkan, "Ama hamdolsun bugün güçlü kudretli hükümetimiz ve güçlü kudretli Büyükşehir Belediye Başkanlığı ekiplerimiz saatler geçmeden buraya intikal etti ve çalışmalara başladı. Güney Belediye Başkanlığımız ile de beraber vatandaşlarımızın yaraları sarılacak" dedi. AFAD ekiplerinin de hasar tespit çalışmalarına başladığını kaydeden Özkan, "Kimse endişe etmesin müsterih olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, büyükşehir belediyemiz ve ilçe belediyemizle beraber vatandaşlarımızın hizmetlerinde, sorunlarını çözmeye gayret edeceğiz inşallah" dedi.

Ayhan: "Bizi hiç yalnız bırakmadılar"

Güney Belediye Başkanı Ayhan ise, ilçenin bu hafta içerisinde aşırı yağışlardan dolayı 3 defa doğal afete uğradığını söyleyerek, metrekareye 75 kilogram dolayında yağış düştüğünü belirtti. Başkan Ayhan, "Bizler ve Büyükşehir Belediyemizin ekiplerimiz hemen geldi ve bizi hiç yanız bırakmadılar. Ekonomi Bakanımız, Valimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız sağ olsunlar. Gece gündüz çalışmalara devam ediyoruz. Bozulan alt ve üst yapılarımızı tekrar yenileyeceğiz. Bu konuda ben bütün yetkililerimize çok teşekkür ediyorum, bizi hiç yalnız bırakmadılar" dedi.

Başkan Zolan: "Güney'de hayat normale döndü" 

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da, Güney'de üst üste 3. afetin yaşandığını belirterek, en şiddetlisinde metrekareye 75 litre yağış düştüğünü belirtti. Başkan Zolan, "Denizli'ye yılda metrekareye 300-350 litre yağış olduğunu öngörürsek Güney'e 20 dakikada metrekareye 75 litre yağış yağdı. Güney uzun yılardan beri en yüksek yağışı aldı. Coğrafi yapısı ve devam eden inşaatlarımız noktasında tüm caddelerimizde hasarlar oluştu. 1-2 metreye varan hendekler oluştu. Büyükşehir, Güney Belediyesi ve devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte ilk 2 afetin yaralarını sarmış toparlamıştık ama 3'üncüsü daha şiddetli geldi. Ancak şu anda hayatı normale döndürdük. Alt yapımızda çok büyük hasar var. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yanında elektrik, telefon gibi diğer kurumalarında hasarları var. Hep beraber öncelikle bu hasarları gidereceğiz" dedi.

"Ele evererek Güneyimizin sıkıntılarını gideriyoruz"

Denizli Büyükşehir Belediyesinin onlarca iş makinesi ile 200 dolayında personelinin olumsuzlukları gidermek için çalıştığını söyleyen Başkan Osman Zolan, şunları söyledi: "Şu anda vatandaşlarımızın hayati anlamda sıkıntıları yok. Allah'ım beterinden korusun, önemli olan can sağlığı bizim tesellimiz bu. İnşallah Güney kısa bir zamanda ayağa kalkacak bu hasarlardan da hiçbir eser kalmayacak. Güney'de işin başındayız. Hayat normale dönmüş durumda ama biz çalışma arkadaşlarımızla 24 saat buradayız. Üst yapı yapılan yerlerde de büyük hasar var. Felaketin boyutları çok üst seviyede. Bizler hep beraber ele evererek Güneyimizin sıkıntılarını gideriyoruz. Tüm kurumlar bu işe sahip çıkıyor. Herkese teşekkür ediyorum, Güney'e geçmiş olsun diyorum." dedi.


.