25 / 09 / 2023

Dövizle borçlanmayın!

Dövizle borçlanmayın!

Bu uyarıyı Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince yapıyor. Özince'ye göre vatandaşlar neden dövizle borçlanmamalı? 

TBB Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Özince, reel sektör ve kişilerin kur riski taşıdığını belirterek vatandaşları dövizle borçlanmamaları konusunda uyardı .

TÜRKİYE Bankalar Birliği Başkanı ve İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ‘Türkiye'de maalesef hálá bankacılık dışındaki kesim, reel sektör, kişiler başta olmak üzere kanaatimce kur riskini fazlaca alıyor. Hele döviz geliri olmayan vatandaşlarımız dövizli borçlanmalara hiç itibar etmemeli. Bu yaşananın büyük bir problem yaratmayacağını ümit ediyorum' dedi. Özince, İş Bankası ile Kredi Garanti Fonu arasında KOBİ'lerin daha kolay kredi kullanabilmesini sağlayacak anlaşmanın imza töreninden sonra soruları yanıtladı.

KURALSIZLIK ZARAR VERİYOR

ERSİN Özince global piyasalardaki dalgalanma ile ilgili olarak da ‘IMF ve Dünya Bankası gibi kuruluşların bu defa ‘bizi kurtarsınlar' diye değil, dünyanın bu problemine çare bulmaları için bir araya gelmelerini sağlamak gerek. Çünkü kuralsızlık dünyaya zarar veriyor' dedi. Bu arada İş Bankası yılın ilk yarısında 765 milyon YTL net kár açıkladı.

(Star)

Geri Dön