26 / 05 / 2022

Eczacıbaşı, 3. projesini Kartal'da inşa edecek!

Eczacıbaşı, 3. projesini Kartal'da inşa edecek!

Eczacıbaşı Topluluğu, üçüncü projesini Kartal'da inşa etmek için kolları sıvadı. Şirket Kartal'da eski seramik sağlık geliştirme fabrikasını imar sorununu aşar aşmaz yeni bir yaşam alanına dönüştürecekEczacıbaşı Gayrimenkul Geliştirme şirketi tarafından inşa edilecek projede konut, rezidans, AVM ve ticari üniteler yer alacak. Eczacıbaşı Topluluğu, üçüncü projesini Kartal'da inşa etmek için kolları sıvadı. Şirket Kartal'da eski seramik sağlık geliştirme fabrikasını imar sorununu aşar aşmaz yeni bir yaşam alanına dönüştürecek. Yeni konut projesi kapalı alan dahil 600 metrekare üzerinde yükselecek.

Zeha Hadid tasarladı
 
600 bin metrekare toplam inşaat alanı üzerine kurulacak projede kaliteden ödün verilmeyecek. Zeha Hadid tarafından mimari projesi çizilen komplekste ihtiyaca uygun her tip konut bulunacak. Projenin konut kısmında satınalınabilir rakamlar uygulanacak. Rezidans kısmında ise lükste sınırlar zorlanacak. Projede eğlence merkezlerinin yanısıra AVM ve ticari alanlara da yer verilecek.

Rotası Rusya ve Afrika
 
Eczacıbaşı Yapı Grubu ise Avrupa ülkelerine yaptığı ticaretini, Rusya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'ya çevirdi. Eczacıbaşı Vitra İnovasyon Merkezi'nin Bozüyük'teki açılışında konuşan Eczacıbaşı Topluluğu Üst Yöneticisi Erdal Karamercan, "Türkiye artık yükselen yıldız tanımına uygun bir hale geldi" dedi. Avrupa'da yaşanan krizin 2008'in artçıları olduğunu de belirten Karamercan, bunun uzun süreceğini söyledi.

Hindistan'da üretim
 
Şirket, Kuzey Irak ve İtalya'ya yatırım için bakıyor. Hindistan pazarına ise stratejik bir ortakla giren şirket, 20 showroom'a ulaştı.Hindistan'da ise 2-3 yıl içinde üretim planlanıyor.

Avrupa'da şirket satın alabiliriz
 
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Hüsamettin Onanç, Avrupa'da ilk üçe girmek için hem organik hem inorganik büyüyeceklerini söyledi. İnorganik büyüme yolunda Avrupa'da yaşanan krizin bir fırsat yarattığını ifade eden Onanç, "Bazı firmaları uygun koşullarda satın alma fırsatı doğuyor. Bu bizim için bir fırsat olabilir. İnorganik büyüme için şirket satın alabiliriz" dedi. Vitra Yapı Ürünleri'nin 800 milyon euro olan cirosu içinde Ar-Ge'ye 30 milyon euro ayrıldığını vurgulayan Onanç, Eskişehir'de yeni açılan Ar-Ge Merkezine de 15 milyon lira yatırım yaptıklarını ifade etti.

Emine AÇAR-BUGÜN GAZETESİ