Edremit'te internet tabanlı 3 boyutlu kent bilgi sistemi!

Edremit'te internet tabanlı 3 boyutlu kent bilgi sistemi!

Edremit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nün ortaklaşa çalışması ile internet tabanlı 3 boyutlu kent bilgi sistemi hizmete girdi


Vatandaşlar, www.edremit.bel.tr adresine girerek, sistem üzerinden bilgi alabilecekler. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 'İnternet Tabanlı 3 Boyutlu Kent Bilgi Sistemi'nin bölgede bir ilk olma özelliği taşıdığı ifade edildi. Uygulama sayesinde, dünyanın herhangi bir yerindeki internet kullanıcısının Edremit caddelerinde, sokaklarında, binalarında, parklarında 3 boyutlu olarak gezebileceği, uydu görüntüsü destekli sistem ile Edremit'in farklı açılardan, bütün detayları ile incelenebileceği ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi: "Bu sistem sayesinde vatandaşlar fare/mouse kullanımı ile Edremit'in istedikleri bölgesindeki okul, cami, karakol, sağlık gibi önemli adreslerin 3 boyutlu görüntüsüne ücretsiz ve kolay bir şekilde ulaşabilirler. İleriki günlerde Kent Rehberi Haritası Sistemi'ne giren herkes, geliştirilecek olan özellikleri sayesinde, ikamet ettiği binanın teknik özelliklerini 'bina resimleri görülebilecek, bina üzerine tıklandığında e-Belediye kapsamındaki borç sorgulama' gibi işlemlere anında ulaşabilecek.

İstenilen adrese 3 boyutlu olarak hızlı bir şekilde gidilebilir, mülkiyet ve mükellef bilgilerine daha hızlı ulaşılabilir, her türlü gayrimenkul işlemlerinde binalar fotogerçekçi dokular ile boyutlu olarak görüntülenebilir. Kent bilgi sisteminizin çalıştırılabilmesi için bilgisayarınızda 'Google Earth' programının yüklü olması gerekti olup, internet sitemiz üzerinden bu program ücretsiz olarak indirilebilmektedir."
Zaman/KADİR AYDINIŞIK