Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı!

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal İstanbul çıkışı!Gündemde yer alan konulara ilişkin açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi'ne yönelik açıklamalarda bulundu. 


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul gündemine yönelik konular için  Politikyol'dan Ali Haydar Fırat'ın sorularını cevapladı. 

Sputniknews'te yer alan habere göre;  İstanbul'un emlakçının eline bırakılamayacağını söyleyen İmamoğlu,  "İnat projesi var. Size karşı olarak size inat olarak yapacağız dedikleri Kanal İstanbul var. Siz bunun yapılacağına inanıyor musunuz?" şu yanıtı verdi:

"Asla. Bakın Kanal İstanbul projesi bir rant projesidir, emlak projesidir. Emlak projesi bile değildir. Basit bir emlakçının alırım, yaparım, satarım mantığında tariflediği bir iştir. İstanbul bir emlakçının elinde yoğrulacak bir memleket değildir. İstanbul kadimdir. İstanbul dünyanın en kadim kentlerinden birisidir. Ama şu anda bir emlakçının alırım, yaparım, hazırlarım, satarım, para kazanırım dediği bir mantıkla yürütülen bir projedir. Vahşi bir iştir.

Ekrem İmamoğlu

Şu anda davalar sürerken, apar topar hiç kimseye sormadan yaptıkları planlar üzerinden konut ihalesi projeleri var. Çünkü amaçları inşaat yapmak, para kazanmak. Kazanmak derken de kamunun kazanması umurlarında değil orada milyonlarca metrekarelik eline geçmiş mülklerin satıp para kazanma projesi. Bu emlak projesi açık ve net ki, farklı Arap ülkelerine yıllar öncesinden reklamı yapılan bir projedir. Ama bu yapılamaz, yapılmayacak."

Nasıl yapılamayacağını sorusu üzerine de İmamoğlu, "Buna siyasi ömürleri de yetmeyecek. Bu projeyi kim istiyor, iktidar istiyor. Dahası o iktidarın içindeki bir avuç insan istiyor. Başka kimse istemiyor. Bence vatandaşın ister gibi görünen bir kısmı da siyasi bir aldanma yaşıyor. Ama en önemlisi buna siyasi ömürleri buna yetmeyecek." yanıtını verdi.

Ekrem İmamoğlu'ndan son dakika Kanal İstanbul paylaşımı!