30 / 06 / 2022

Elazığ'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Elazığ'da kentsel dönüşüm çalışmaları devam ediyor!

Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, birim müdürleri ile hizmet alım işini alan ilgili firma yetkilileri katıldı.Elazığ Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor Elazığ Belediyesi Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Cumhuriyet Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, birim müdürleri ile hizmet alım işini alan ilgili firma yetkilileri katıldı. 


Toplantıda Cumhuriyet Mahallesi sınırları içindeki 18,84 hektar riskli alan ve 2,85 hektarlık rezerv yapı alanı olmak üzere toplam 21,69 hektarlık proje alanına ait hizmet alımı işi kapsamında 2. aşama Nazım ve Uygulama İmar Plan taslakları, Mimari alan Proje taslakları, Eylem Planı raporu gibi konular görüşüldü. 


Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ilimiz için önem arz eden kentsel dönüşüm projesinin biran önce hayata geçirileceğini ifade ederek, bugün gerçekleşen toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm yönleriyle ele alındığını söyledi. Başkan Yanılmaz, "İlk etapta Cumhuriyet Mahallesi ile başladığımız kentsel dönüşüm çalışmaları, şehrimizin risk taşıyan diğer mahallelerinde de devam edecek. Sürsürü Mahallemizle ilgili teknik çalışmalarımızın da sonuna gelmiş bulunmaktayız" dedi. 

Ayışığı Gazetesi