Elektrik zammı Meclis gündemine taşındı!

Elektrik zammı Meclis gündemine taşındı!


CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü, elektrik fiyatlarına yapılan zammı Meclis gündemine taşıdıÇöllü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, elektrik fiyatlarına yapılan zammın gerekçesini öğrenmek istedi.

Kamu santrallarında üretim kaynaklarına göre birim maliyetin ne kadar olduğunun açıklanmasını isteyen Çöllü, şu soruları yöneltti: "Zammın gerekçesi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın da açıkladığı gibi enerji KİT'lerinin zararlarının kapatılması mıdır? Bugün itibariyle enerji KİT'lerinin zararı ne kadardır ve neden zarar etmektedir?" CHP Mersin Milletvekili Ali Rıza Öztürk de Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, elektrik fiyatları ile sağlık kuruluşlarındaki katkı payına yüksek oranda zam yapılmasının nedenini sordu.

Öztürk, emekli ve memur ücretleri için verilen zam oranları göz önüne alınarak, elektrik fiyatları ile sağlık kuruluşlarında katkı payına yapılan zammın geri alınmasının düşünülüp düşünülmediğini öğrenmek istedi.
AA