12 / 08 / 2022

Emin Üstün: 2015 yılı vites yükseltme yılı olacak!

Emin Üstün: 2015 yılı vites yükseltme yılı olacak!

Afyon'da 150 milyon dolarlık termal otel, Erzurum'da ise 80 milyon dolarlık AVM yatırımında gün saydıklarını belirten Emin Evim Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün 2015 yılının vites yükseltme yılı olacağını söyledi.Emin Evim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, Fikirtepe'deki dönüşüm projesinde önemli bir oyuncu olarak yer aldıklarını belirtirken orada bulunan iletişim bürolarının da katkısıyla her hafta 20-30 kişiye imza attırdıklarını söyledi. Hak sahiplerine ulaşmak için Anadolu'nun değişik şehirlerini dolaştıklarını hatta Almanya'dakilerle de temasta olduklarını kaydeden Üstün, yeterli çoğunluğu yakalayarak en geç 2015 Martında start vereceklerini vurguladı. 


VATANDAŞA GÜVEN SUNDU 

Arsa maliyetlerinin yüksek rakamlarda seyrettiğini belirten Üstün, "Bölgedeki insanlar 50 metrelik yerlerinin 50 yıldır İstanbul'da bulunduklarına değmesini isteyerek yüksek rakamlar talep ediyorlar. Bu da bölgede daha rasyonel davranmamızı gerekli kılıyor. Dönüşüm sistemimize dahil olan vatandaşları mağdur etmemek için 5 bin liraya kadar taşınma parası veriyoruz. Bin lira civarında da kira ödemesi yapmaktayız. Müteahhitlere güvenmek istiyorlar. Bu noktada bizim güvenilirliğimiz ön plana çıkıyor. Kurumsal olmamız bizi bir adım daha öne geçirmiş durumda" dedi. 


ELBİRLİĞİ İLE HAVUZ ÇÖZÜMÜ 

"Bankalar faizin de faizini ödetiyorlar. Vatandaş da sığınacak liman arıyor" diyerek Eminevim'in Elbirliği ile havuz sisteminin dar gelirli için önemli tercih olduğunun altını çizen Üstün," Faizsiz sistemin önemli parçasıyız. Sektörde farklı bir makas oluşturuyoruz. Bir evin bedeli kadar neredeyse bankalar ücretlendirme yapıyorlar. Vatandaşın kesesine uygun çözümü sunuyoruz" değerlendirmesini yaptı. 


DEPREM RİSKİNE DİKKAT 

Üstün, "istanbul'da 8 projemiz var. Tuzla, Aydınlıdaki çalışmamız sürüyor. 2016 yılında yeni yönetim binamızı Kurtköy'de konuşlandırmak niyetindeyiz. İstanbul'da ciddi bir dönüşüme ihtiyaç var. Vatandaşı olası deprem riskine karşı bilinçlendirerek bu süreci mesi için adımlar atmalı" şeklinde konuştu. 

Eminevim bünyesinde 2015 yılı için 30 bin kadar vatandaşı daha sisteme katmak istediklerini belirten Emin Üstün önümüzdeki yılla birlikte sektörde vitesi yükseltmek istediklerini dile getirdi. 


Yeni Akit Ek