Emirgan Sahil Yolu projesi ne zaman tamamlanacak?

Emirgan Sahil Yolu projesi ne zaman tamamlanacak? Emirgan Sahil Yolu projesi ne zaman tamamlanacak?

Hem trafiği rahatlatmak açısından hem de bölgedeki halk ve balıkçılar için başlatılan Emirgan Sahil Yolu projesinin 2014 sonunda tamamlanması hedefleniyordu. Ancak kış şartları sebebiyle tamamlanma tarihi ertelendi...
Özellikle haftasonu trafik ve yaya trafiğinin en çok yaşandığı yerlerden biri olan Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi'nde başlatılan Emirgan Sahil Yolu'nun 2014 sonunda tamamlanması hedefleniyordu...


İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Emirgan Sahil Yolu projesindeki gecikmenin kış şartlarından dolayı olduğu belirtiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın seçim süresince açıkladığı projelerden olan Emirgan Sahil Yolu projesinde ilk kısım 700 metrelik bir alanı kapsıyor. 


Sahil yolu ile deniz arasında kalan yaya bandının yaklaşık 8 metre kadar genişletilmesi hedefleniyor. Bu genişletilen alanda 2 metre genişliğinde bisiklet ve yürüyüş yolu planlanırken, 3 metre genişliğinde toplamda 1.550 metrekarelik yeşil alanın oluşturulması hedefleniyor. 
Bölgede yaşayan vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak başlatılan Emirgan Sahil Yolu projesi kapsamında Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmasıyla sahil bandı boyunca 116 araçlık kapasitelik park alanı oluşturulacak. 


Ayrıca balık tutan vatandaşlar için de  4 metre genişliğinde, 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu yapılacak. Olta balıkçılarının da rahat ve konforlu bir şeklide diğer yayaları rahatsız etmeyecek şeklide avlanmalarının önü açılacak.
Emirgan Sahil Yolu projesinde yapılacak çalışmalar bittiğinde ilave alanlarla birlikte toplam 11 bin 300 metrekarelik alan düzenlenmiş olacak. 


Kübra GENÇ/Emlakkulisi.com