Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin ihalesi ertelendi!

Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin ihalesi ertelendi!Emlak Konut GYO'nun İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi ertelendi. Peki dev projede yeni ihale tarihi ne zaman?


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi'ni ihaleye çıkarıyor.

Emlak Konut GYO A.Ş. İnşaat Yapım İşleri İhale ve Sözleşme Yönetmeliği'ne göre, Emlak Konut GYO Florya Evleri projesinin ihalesinin 10 Eylül 2020 günü gerçekleşeceği duyurulmuştu. 

Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yapılan açıklamaya göre Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi'nin ihalesi 15 Eylül 2020 gününe ertelendi.

2 kez ihaleye çıkmıştı

Emlak Konut POMEM'in yer aldığı arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmıştı. Ekim 2017 ve Nisan 2018'de 2 kez ihaleye çıkan arsa satılamadı. İhaleler iptal edildi. Şirket arsa üzerindeki yapım işini yeniden ihale ediyor.  

İhale geçen yıl iptal edilmişti

Emlak Konut'un Bakırköy Şevketiye arsa ihalesinin 1. oturumu 4 Ekim 2017 Çarşamba günü, 2. oturumu ise 11 Ekim 2017 Çarşamba günü yapılmıştı. Ancak Emlak Konut ihaleyi iptal ettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklamadı. Emlak Konut açıklamasında "2. Oturumu 11.10.2017 tarihinde yapılan İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi iptal edilmiştir." denilmişti. 

Arsa bilgisi:
1-) Bakırköy Şevketiye A parselde ticaret+konut alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 46 bin metrekare, emsal değeri 1,00.
2-) Bakırköy Şevketiye B parselde özel eğitim tesisi alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 7 bin metrekare, emsal değeri ise 1,00.
3-) Bakırköy Şevketiye projesinde park alanının toplam arsa alanı 15 bin 0,36 metrekare. 

Emlak Konut GYO Florya Evleri

Plan notlarıyla ilgili bilgiler;
1-) Ticaret+konut alanlarında; KAKS 1,00 olup iş ver alışveriş merkezleri, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları, sinema gibi alanlar yer alabilir. Ticaret+konut alanında KAKS'a esas toplam inşaat alanının yüzde 20'sine kadar ticaret yapılabilir.
2-) Özel Eğitim Tesisi alanında KAKS; 1,00 Yençok: 3 kat olup anaokulu, kreş, ilköğretim tesisleri yapılabilir.
3-) Planlama alanındaki fonksiyon alanlarında kot, her binanın köşe kotlarının aritmetik ortalamasından alınabileceği gibi fonksiyon alanının cephe aldığı yolun en düşük noktasından da kot alınabilir. Arazinin kot olarak en düşük seviyelerinde Yençok: 4 kat olarak en yüksek seviyelerde Yençok: 3 kat olarak şekilde kademeli uygulama yapılabilir. 

Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması:
10.09.2020 Perşembe günü ihalesi yapılacak olan İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi'nin ihale tarihi ertelenerek 15.09.2020 olmuştur.

Emlak Konut GYO Florya Evleri satışa çıktı!

Emlak Konut GYO Florya Evleri için ÇED süreci başladı!