Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin ihalesine 5 teklif!

Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin ihalesine 5 teklif! Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin ihalesine 5 teklif!

Emlak Konut GYO'nun İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi tamamlandı. İhaleye en yüksek teklifi 385 milyon TL ile YP İnşaat verdi. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) güvencesiyle Şevketiye Florya'da hayata geçirilmesi planlanan İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi dün saat 11:00'da gerçekleşti. 

Toplam arsa alanı 68 bin 36 metrekare, yaklaşık emsale esas inşaat alanı 53 bin metrekare olan Bakırköy Şevketiye arsasında inşa edilen projenin ihalesi tamamlandı. 

Ticaret+konut alanı, özel eğitim tesisi alanı ve park alanından oluşan projede arsanın ihalesi geçen yıl yapılmış ve iptal edilmişti. İhaleye 7 firma teklif vermişti. Söz konusu arsa Atatürk Havalimanı'na yakın konumda yer alıyor.

385 milyon TL'lik teklif

Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesine en yüksek teklifi 385 milyon TL ile YP İnşaat verdi. İhaleye en yüksek ikinci teklifi ise 331 milyon 144 bin TL ile Maksem Yapı Ticaret sundu.

TEKLİFLER

1 - Mustafa Ekşi İnş. Tur. San. Ve Tic. Ltd. Şti.
315.800.000,00 TL
2- Aydur İnş. Taah. Tic. Ve San. Tur. Taş. Hiz. Ltd. Şti. 
318.350.000,00 TL
3- Gürtaş Yapı Endüstri Ve Tic. A.Ş.
325.650.000,00 TL
4- Maksem Yapı Tic. A.Ş. 
331.144.000,00 TL
5- Yp İnşaat A.Ş. 
385.000.000,00 TL

İhale geçen yıl iptal edilmişti

Emlak Konut'un Bakırköy Şevketiye arsa ihalesinin 1. oturumu 4 Ekim 2017 Çarşamba günü, 2. oturumu ise 11 Ekim 2017 Çarşamba günü yapılmıştı. Ancak Emlak Konut ihaleyi iptal ettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklamadı. Emlak Konut açıklamasında "2. Oturumu 11.10.2017 tarihinde yapılan İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi iptal edilmiştir." denilmişti. 

Arsa bilgisi:
1-) Bakırköy Şevketiye A parselde ticaret+konut alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 46 bin metrekare, emsal değeri 1,00.
2-) Bakırköy Şevketiye B parselde özel eğitim tesisi alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 7 bin metrekare, emsal değeri ise 1,00.
3-) Bakırköy Şevketiye projesinde park alanının toplam arsa alanı 15 bin 0,36 metrekare. 

Plan notlarıyla ilgili bilgiler;
1-) Ticaret+konut alanlarında; KAKS 1,00 olup iş ver alışveriş merkezleri, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları, sinema gibi alanlar yer alabilir. Ticaret+konut alanında KAKS'a esas toplam inşaat alanının yüzde 20'sine kadar ticaret yapılabilir.
2-) Özel Eğitim Tesisi alanında KAKS; 1,00 Yençok: 3 kat olup anaokulu, kreş, ilköğretim tesisleri yapılabilir.
3-) Planlama alanındaki fonksiyon alanlarında kot, her binanın köşe kotlarının aritmetik ortalamasından alınabileceği gibi fonksiyon alanının cephe aldığı yolun en düşük noktasından da kot alınabilir. Arazinin kot olarak en düşük seviyelerinde Yençok: 4 kat olarak en yüksek seviyelerde Yençok: 3 kat olarak şekilde kademeli uygulama yapılabilir. 

Emlak Konut GYO'nun KAP açıklaması:
İstanbul Bakırköy Şevketiye Florya Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşi ihalesi 15.09.2020 tarihinde saat 11:00'da yapılmıştır. Buna ilişkin bilgi ektedir.

İhaleye katılan İstekliler ve teklifleri içeren doküman ekte yer almaktadır İsteklilere ait teklif zarfları içerisindeki belgelerin, ihale komisyonu tarafından ayrıntılı değerlendirilmesinden sonra ihale sonuçlandırılacaktır.

Emlak Konut GYO Florya Evleri projesinin ihalesi!

Emlak Konut GYO Florya Evleri'nin yapı ruhsatı alındı!

Nuran AYDIN/Emlakkulisi.com