Emlak Konut'tan yurt dışı atağı!

Emlak Konut'tan yurt dışı atağı! Emlak Konut'tan yurt dışı atağı!

Emlak Konut GYO, yeni projelerinde yer alan daire ve ticari alanların yabancılara satışı için yurt dışındaki fuarlarda boy gösterecek.Ülke ekonomisine sağladığı katkı ile gayrimenkul sektörünün yükselen değeri olan Emlak Konut GYO, yeni projelerinin satışı için rotasını yurt dışına çevirdi.

Emlak Konut rotasını yurt dışına çevirdi

Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan habere göre, Emlak Konut GYO olarak dışa açılmanın her sektörde olduğu gibi gayrimenkul sektörü için de büyük önem taşıdığını kaydeden Emlak Konut GYO Genel Müdürü Hakan Gedikli, "Kendimizi ve ülkemizi en iyi şekilde anlatabileceğimiz platformlarda yer almaya özen gösteriyoruz’’ dedi. Bu doğrultuda yıl içerisinde Katar’da gerçekleşen Expo Turkey By Qatar ve Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen MIPIM fuarına katıldıklarını ifade eden Gedikli, "Bunun yanında Almanya ve Hollanda’da gerçekleşen etkinliklerle oralarda yaşayan vatandaşlarımızla buluştuk. 2019 yılında da Katar’da gerçekleşecek Expo Turkey By Qatar, Almanya’nun Düsseldorf şehrinde gerçekleşecek Evim Türkiye ve Fransa’nın Cannes şehrinde gerçekleşecek MIPIM fuarlarına katılmayı planlıyoruz. Bu tarz etkinlikler ülkemizin ve firmalarımızın bilinilirliğini artırmak, tanıtımına katkı sağlamak ve yeni bağlantılar kurma anlamında büyük önem taşıyor’’ dedi.

Düzenlemeler yarar sağladı

Kabinenin yaptığı düzenlemelerle ilgili konuşan Gedikli, "Türk vatandaşlığı kazanmak için yapılması gereken doğrudan yatırımın 250 bin dolara çekilmesi gibi yenilikler sayesinde ülke genelinde yabancı ülke vatandaşlarına yapılan konut satışı rakamları da son döneme göre artış gösterdi. Önümüzdeki süreçte ilginin çok daha yüksek boyutlara taşınacağını beklemekteyiz. 2019 yılında bizler de Emlak Konut olarak yurt dışında satış ve pazarlama konusundaki faaliyetlerimize hız kazandırmayı planlıyoruz. Yeni vatandaşlık düzenlemeleri, ekonomimizdeki sürdürülebilirliğin artması ile birlikte yabancıya satışlarda daha etkin bir satış politikası uygulayacağız" ifadelerini kullandı.

İlk adımda Arnavutköy Projesi

"2019 yılı ekonomimizde yeni dengelenmelerin yaşanacağı bir yıl olacaktır’’ diye konuşan Gedikli, şöyle devam etti: "Gerek dış gerekse iç gelişmelere bağlı olarak şirketimiz de tüm paydaşları için sürdürülebilir büyüme hedefine sağlam adımlar ile ilerleyecektir. 2019 yılında da yatırımlarımıza devam edeceğiz ve yeni değerleri ülkemize katacağız. Yine 2019’da Emlak Konut güvencesiyle üretip inşasına devam ettiğimiz projelerin bir kısmını daha sahiplerine teslim etmeyi planlıyoruz.’’

Gedikli, şirket olarak öncelikli planlarını şu şekilde açıkladı:
''2019 yılında bizi heyecanlandıran önemli projelerimizden biri ise THY ile birlikte geliştireceğimiz İstanbul Havalimanı’na da katkı sağlayacak 360 hektar alan üzerinde gerçekleştireceğimiz Arnavutköy Yerleşim Projesi’dir. Özgün ve yatay mimarinin örneklerini göreceğimiz bu proje şehircilik anlayışıyla çevresinin gelişimine de büyük katkı sağlayacaktır.

Geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecekte de vizyonumuzda yer alan ‘Planlı, nitelikli ve çevreye duyarlı şehircilik anlayışını, Uluslararası kriterlerde daha yukarıya taşıyarak, Dünyadaki sayılı gayrimenkul yatırım ortaklıkları arasına girmek.’ hedefi doğrultusunda şirket olarak hareket etmeye devam edeceğiz.''