En kazançlı liman: konut yatırımı!

En kazançlı liman: konut yatırımı! En kazançlı liman: konut yatırımı!

Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, faiz indirimi ile gayrimenkule olan talebin fiyat artışlarına neden olacağını kaydetti. Avcı, şuan da ev almanın tam zamanı olduğunu söyledi.

Avcılar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı İdris Avcı, Merkez Bankasının 4.25 baz puanlı faiz indiriminin ardından FED'in de faiz oranlarını aşağıya çektiğini hatırlatarak, tüm bu gelişmelerin mevduatta duran paranın tekrar piyasalara dönmesini sağlayacağını söyledi. 

Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre; piyasalara dönen para için en kazançlı ve güvenli limanın yine konut ve işyeri yatırımı olacağını sözlerine ekleyen Avcı, FED'in faiz indirimi ile beraber dolara olan eğilimin azalmaya başladığını kaydetti. 

''Konut almanın tam zamanı"

Bunlara kredi faiz oranlarındaki indirimin de eklenmesiyle gayrimenkule olan talebin artmasının beklendiğini kaydeden Avcı "Bu talep doğal olarak konut / işyeri fiyatlarında artışa neden olacaktır. Piyasalar bu refleksi göstermeden düşük fiyatlı konut almanın tam zamanı" ifadelerini kullandı.

''Peşinde yüzde 30 indirim''

Konut-Ofis-Alışveriş Merkezinden oluşan karma proje Avcılar Exclusive Bayraklı için de kuruluşlarının 30. yılına özel bir indirim sağladıklarını açıklayan İdris Avcı "30. yıla özel olarak peşin alımlarda yüzde 30 indirim yaptık. Böylece yatırımcılarımız gayrimenkulu alır almaz yüzde 30 kar elde ediyor" dedi.

''Sözümüzü yerine getiriyoruz''

Projelerini banka kredisi kullanmadan tamamen öz sermayeleri ile hayata geçirdiklerini söyleyen Avcı "Bu finansmandan aldığımız güçle biz bütün taahhütlerimizi söz verdiğimiz süreden önce yerine getiriyoruz, yatırımcımız da ürettiğimiz yüksek kaliteli, değerine değer katan yapılarla kısa sürede büyük kazanç sağlıyor" açıklamasında bulundu.