Esenler'de çatlaklar oluşan bina boşaltıldı!

Esenler'de çatlaklar oluşan bina boşaltıldı!İstanbul'un Esenler ilçesinde bulunan bir binanın kolonlarında çatlamalar ve dökülmeler oluştu. Binada 15 daire ve 1 dükkan tahliye edildi.


İstanbul Esenler Nine hatun Mahallesi 157. Sokak'ta yer alan Aygün apartmanının kolonlarında sabah saatlerinde çatlamalar oluştu. Apartmanın altındaki Tekstil atölyesini açmaya gelen işletme sahibi Cumali Önder apartmanın kolonlarında oluşan çatlamaları ve taşların döküldüğünü ifade etti. Önder, ardından ekipleri aradığını kaydetti. Olay yerinde incelemelerde bulunan ekipler, binada inceleme yaptı ve tedbiren 15 daire ve tekstil atölyesini tahliye edilmesine karar verdi. İtfaiye ve Esenler Belediyesine bağlı ekipler eşliğinde tekstil atölyesinde bulunan ürünler çıkartılıp karşı dükkanlara taşındı. O anlar Aygün apartmanının yanında bulunan Nine Hatun Camii'nin güvenlik kameralarına yansıdı.

GECE BİNADAN ÇATIRTI SESLERİ GELMİŞ

8 yıldır tekstil atölyesini işlettiğini söyleyen Cumali Önder, “Gece binadan çatırtı sesleri gelmiş. Binada oturanlar söyledi. Sabah 08.30'da iş yerini açmaya geldiğimde kolondaki çatlaklıkları gördüm. Belediyeyi aradık. İtfaiyeyi aradık. Dükkanı boşalttık. Bir iki gün sonra haber vereceğiz dediler. Mühürlediler. Cam kısmında dışarı doğru bir akıntı olmuş'' şeklinde konuştu. 

HERKES APAR TOPAR İNDİ

Apartmanın 20 yıllık olduğunu söyleyen Elif Uçar, “Yan binada oturuyorum. Bu binada kardeşim oturuyor. Sabah saat 11.30 sıralarında zile basıldı sokak bir hengame. Binadakilere dairelerini boşaltsın denildi. Herkes apar topar indi. Kardeşim bize sığındı. 2 yaşında küçük çocuğu var. Kucağında onunla kaçtı geldi bize sığındı. Diğer insanlar ne yapsın'' dedi.