Esin Yapı İstanbloom projesini 8 ayda bitiriyor!

Esin Yapı İstanbloom projesini 8 ayda bitiriyor!

BJK Başkanı Fikret Orman'ın ortağı olduğu Esin Yapı Zincirlikuyu'da hayata geçirilen İstanbloom'u 8 ayda teslim edecek. Şirketin yeni hedefleri arasında Levent, boğaz çevresi ve tarihi yarım ada yer alıyor...Aralarında Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ında yer aldığı üç ortağın bir araya gelerek kurduğu Esin Yapı tarafından Zincirlikuyu'da hayata geçirilen İstanbloom projesinde sona geliniyor. 8 ay sonra teslim edilecek konut ve ofisten oluşan 46 kaüı İstanbloom projesinde konutların yüzde 60'ı satıldı. İstanbloom markasıyla yoluna devam edecek olan Esin Yapı'nın şimdiki hedefinde ise boğaz hattı, tarihi yarım ada ve Levent gibi şehrin merkezi lokasyonlarında yeni projeler hayata geçirmek yer alıyor.

 

Esin Yapı Yönetim Kurulu Başkam Metin Esin, farklı firmalarla inşaat alanında çalışırken İstanbloom Projesi için Mehmet Emin Armutçuoğlu ve Fikret Orman ortaklığında bir konsorsiyum oluşturarak İstanbloom projesine başladıklarını aktardı. Daha büyük projelere yapmak adına güç birliği yaptıklarını anlatan Esin, "Şu anda Zincirlikuyu'da kaba inşaatı biten İstanbloom projesinde ince işler yapılıyor. Hedefimiz de 8 ay içinde hatta daha erken bir tarihte projeyi bitirmek yer alıyor" dedi. 


46 katlı projenin 34 katı konut olacak 


İstanbloom projesinin Zincirlikuyu'da Büyükdere Caddesi ve Gayrettepe Metro İstasyonu'na 400 metre uzaklıkta 14 bin 760 metrekare arsa alanı üzerinde hayata geçirildiğini aktaran Esin, "46 katlı İstanbloom projesinde sona geliniyor. Projenin yüzde 60'ı ise satıldı. Mimari projesi Bünyamin Derman'a ait olan İstanbloom'un, 34 katı konut, 3 katı penthouse, 3 katı ofis, 2 katı teknik ofis ve sosyal kat, 4 katı ise otopark olarak tasarlandı" bilgisini verdi.


 

Metrekaresi 6 bin 900 dolara satılıyor 


5 bin 500 dolardan satışa çıkan projede bugün metrekare fiyatı 6 bin 900 dolar seviyesine gelmiş durumda. İstanbloom projesinde en küçük daire 800 bin dolardan satılırken, en yüksek fiyatlar ise 2.5 milyon dolarlara kadar çıkıyor. Çok iş yapmak yerine doğru ve farklı işler yapmayı hedeflediklerini anlatan Metin Esin, "Bu nedenle doğru projeler yapıp farklı işler çıkartmanın peşindeyiz. Osmanlı döneminde yapılan tarihi binalardaki uygulanan yüksek tavanı günümüzde İstanbul'da uygulayan ilk projeyiz. Maliyetinin yüksekliği nedeniyle yüksek tavan bina yapılmıyordu. İstanbloom projesinde dairelerinde tavan yüksekliğini 3.75'e kadar yükselttik" dedi. 


Yabancılardan teklif var ofisler kiralanacak 


Projede satışların çok iyi gittiğini şu anda yüzde 60'nın satıldığını aktaran Esin, kullanılabilir 9 bin metrekarelik ofis alanının bulunduğu projede ofisleri satmayıp kiraya verileceklerini söyledi. Ofislere talep almaya başladıklarını kaydeden Esin, "Komple kiralama teklifleri geliyor. Özellikle yabancılardan çok fazla teklif geliyor. Şu anda bu teklifleri değerlendiriyoruz" bilgisini verdi.

 

"İstanbul merkezinde İstanbloom projesini hayata geçirdiğimiz için çok bilinen bir firma olduk. Bir çok proje teklifi almaya başladık" diyen Metin Esin, Esin Yapı'nın bundan sonraki süreçte yine şehir merkezinde ve butik projeler yapmayı sürdüreceğini kaydetti. Esin, "Bundan sonra İstanbul'un iyi lokasyonlarında olmaya devam edeceğiz. Bu yerler Levent, tarihi yanmada ve boğaz çevresinde olabilir. Bu konuda arayışlarımız sürüyor. Otel, konut ve ofis alanından birini tercih edeceğiz. Ayrıca İstanbul'un değişik bölgelerinde arazilerimiz var" dedi.


Kulenin 34 katına 70 daire koydu, aileleri merkeze çekti 


80 bin metrekarelik inşaat alanı bulunan projede 60 bin metrekareden daha fazlasının konutlara ayrıldığını kaydeden Metin Esin, "Toplam 70 adet konutun olduğu projemizin özelliği çok biîyük bir metrekarede çok geniş dairelerden oluşması. 1+1 dairelerimiz bile 125 metrekare. 11 farklı daire tipi olan projede, 1+1,2+1, 3+1,4+1,2+1 dubleks, 3+1 dubleks ve 4+1 dubleks seçeneklerine sahip olan dairelerin büyüklükleri 108 metrekare ile 306 metrekare arasında. Kat bahçeleriyle birlikte bu metrekareler daha da büyüyebiliyor" dedi. 2+1'lerin yoğun olduğu projede özellikle dubleks daireleri metreküp ile sattıklarını söyleyen Esin, 1+1'lerin yanı sıra büyük konutları yaparak hem yatırımcıya hem de yaşamak için daire alanlara hitap ettiklerini kaydetti. Projede büyük dairelerinin çok hızlı satıldığına dikkat çeken Esin, "Çünkü Kemerburgaz, Zekariyaköy gibi lokasyonlarda oturanlar buralarda çok büyük evlerde yaşıyor. Ancak buralara her gün gidip gelmek zor olduğu için şehir içine dönmek istiyorlar. Fakat şehir içinde ise istedikleri büyüklükte proje bulamıyorlar. Bundan dolayı da bizim projeyi görenler hemen bizi tercih ediyor. Elimizde 2-3 tane büyük dairemiz kaldı" yorumunu yaptı. 


Dünya