Fer Yapı iki projeyle yola çıktı, cironun yüzde 60ını yakaladı!

Fer Yapı iki projeyle yola çıktı, cironun yüzde 60ını yakaladı!

Sinpaş GYO ile birlikte Bomontideki İtower ve Boyner Holding'le beraber Yenibosnadaki istwest projesini gün yüzüne çıkaran Fer Yapı, yılı iki proje ile kapatıyor

Nisan 2010da kurulduktan sonra bir yıllık hazırlık süreciyle birlikte 2011 yılın ilk yarısında Sinpaş GYO ile birlikte Bomontideki itower ve Boyner Holding'le birlikte de Yenibosnadaki İstwest projesini gün yüzüne çıkaran Fer Yapı, yılı iki proje ile kapatıyor. Kartalda gerçekleştireceği karma projenin tanıtımını gelecek yıla bırakan Fer Yapı, 2011 yılı için hedeflediği bütçenin de yüzde 60ını kasasına koydu.

BOMONTİ'YE İLK İŞ KULESİNİ YAPIYOR
Üzerinde bir yıl çalıştıkları iki projede iyi bir satış rakamı yakaladıklarını belirterek sözlerine başlayan Fer Yapı Yönetici Ortağı Ramadan Kumova, bu yılı Bomonti ve Yenibosnaya geçireceklerini dile getirdi. Projeler hakkında bilgi aktaran Kumova, Bomontide Sinpaş GYO ile hasılat paylaşımı modeliyle hayata geçen A+ ofis projesi iTowerın, 29 katında 60 metrekareden 800 metrekareye kadar farklı ofis seçenekleri yer alıyor. Mart ayında lansmanını yaptığımız iTowerın proje teslim zamanlaması olarak Aralık 2012yi hedefliyoruz. iTower, A+ ofis konsepti lokasyon, prestij ve de mimari olarak tahmin ettiğimizden daha da kısa sürede hedef kitlenin dikkatini çekti ve hedeflenen satışın çok üstünde yılın ilk yarısını tamamladı diye konuştu.

YENİBOSNADA 70 DÖNÜME 14 BLOK
Boyner Holding ile 70 dönümlük Altınyıldız Fabrikasının arsası üzerine Bahçelievler Basın Ekspres yolundaki konut, rezidans ve ticari alanların bulunduğu İstWesti yükseltmenin çabasında olduklarını belirten Kumova, İstwest, bildiğiniz gibi Boyner Holdinge ait eski Altınyıldız fabrika arazisi üzerinde yükseliyor. Satışa çıktığımız 1 Mayıstan itibaren özellikle yatırımcılar tarafından ciddi talep gören İstwestte 3ü rezidans, 4ü standart olmak üzere 7 yüksek ve 7si alçak toplamda 14 farklı blok olacak. Bunlara ek olarak farklı metrekarelerde toplam 17 bin metrekare ticari alanda mevcut. Hem oturumcu hem de yatırımcılar için İstWestte stüdyo dairelerden 4+1 dairelere kadar seçenekler var. İstWestte özellikle doğa ve sosyal yaşam alanları en ince ayrıntısına kadar iyi bir yaşam için tasarlandı. 2011 yılının ilk yarısında İstWestin yüzde 60 satışı tamamlandı diye konuştu.

İSTWEST MEYDAN EYLÜLDE SATIŞA ÇIKIYOR
2011in ikinci yarısında yeni proje lansmanı olmayacağını tekrarlayan Kumova, Ancak İstwestte özellikle de rezidans bloklarına olan yoğun talep sebebiyle son rezidans bloğumuzu satışa çıkacağız. Ayrıca Fer Yapı, İstWest Meydan ile birlikte ticari gayrimenkule yatırım dönemini yine Eylül ayında başlatacak. Günde 200 binden fazla araç geçen Basın Ekspres yoluna cepheli mağazalarıyla İstwest Meydan, bulunduğu bölgeye bambaşka bir soluk getirecek. Özellikle havalimanına yakınlığı ile bölgedeki yeme içme, sosyalleşme ve çekim merkezi eksikliğini giderecek. İstWest Meydan Eylül ayında satışa çıkacak dedi.

RAMADAN KUMOVANIN 2011 FİKİRLERİ
2011 yılının adının seçim yılı olmasına rağmen istikrara inandıklarını kaydeden Kumova, Süren ve süreceğine inanılan istikrar, gayrimenkul yatırımlarını çok fazla etkilemedi. Özellikle tüm dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durum göz önünde bulundurulursa, gayrimenkul hala en gözde yatırım aracı diyebiliriz. Bu özelliğini de kaybedeceğini düşünmüyoruz diye konuşarak sözlerini bitirdi.


Hüseyin Belibağlı/Emlakkulisi.com