20 / 08 / 2022

Ferit Şahenk, Atami Otel'i etkinlik üssü yapacak!

Ferit Şahenk, Atami Otel'i etkinlik üssü yapacak!

Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Cennet Koyu'nda geçmişte Japonların sahibi olduğu Atami isimli oteli aldı ve restore ettirdi. Şahenk, burayı bir etkinlik üssü yapmayı planlıyormuş. Etkinlik derken yaz düğünlerinden söz ediyoruz…Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk iki yıl önce Bodrum'da Capri Adası'ndaki ünlü restoran İl Riccio'yu Türkiye'ye getirmişti.

Daha öncesinde Capri Palace isimli oteli satın alan Şahenk, restoranı Doğuş bünyesindeki D.ream üzerinden Bodrum'da açmıştı. Şahenk zaman içinde oteli sattı. Bodrum'un en müstesna yerlerinden biri olan Cennet Koyu'ndaki il Riccio da otelin satışının hemen sonrasında kapılarını kapattı. Otel satıldığı için mi, yoksa başka bir nedenle mi onu bilemiyoruz. Ancak Ferit Bey'in bu restoranın bulunduğu bina için yeni projesini öğrendik.

Bu koy karadan ulaşımı kolay olmayan bir yerde. Adı gibi cennetten bir bölge... Burada  vardı. Zaman içinde o otel gözden düştü. Şahenk de bu binayı aldı. Burayı restore etti. Para’da yer alan habere göre; burayı bir etkinlik üssü yapmayı planlıyormuş. Etkinlik derken yaz düğünlerinden söz ediyoruz. Özellikle de Hint düğünleri için şimdiden planlar yapılmaya başlanmış. Duyumlarımıza göre 10 büyük düğün için şimdiden anlaşmalar yapılmış bile. Bakalım Ferit Bey doğa harikası müstesna yerde başka neler yapacak...